Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (13. 7. 2022) – SMARTmania.cz

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (13. 7. 2022)

Netflix, zdroj obrázku: Unsplash.com

Resident Evil: Lék (Resident Evil)

  • Datum premiéry 1. řady: 14. 7. 2022
  • Hrají: Ella Balinska, Lance Reddick, Turlough Convery, Tetiana Gaidar, Connor Gosatti

Smrtící vir, který kdysi unikl z laboratoře, způsobil na světě úplnou apokalypsu. Jade Wesker se teď proto snaží zničit její viníky a zároveň přežít v boji s nakaženými. Další adaptace ikonické herní série Resident Evil: Lék se odehrává skoro tři desetiletí po objevu viru T, kdy dojde k epidemii, která odhalí temná tajemství Umbrella Corporation.

Povedených herních adaptací není příliš mnoho. První film Resident Evil je mnohými považován za jednu z nejlepších, a proto není divu, že se tvůrci pokouší navázat na úspěch, který postupně pohřbila nepříliš povedená pokračování. Jestli se v novém seriálu podařilo namíchat onen vytoužený koktejl, který uspokojí jak běžného diváka, tak videoherní nadšence, se uvidí v následujících dnech.

Pýcha a přemlouvání (Persuasion)

  • Datum premiéry: 15. 7. 2022
  • Hrají: Dakota Johnson, Suki Waterhouse, Cosmo Jarvis, Henry Golding, Richard E. Grant

Anna Elliot se kdysi nechala přesvědčit, aby si nebrala fešáka ze skromných poměrů. Po osmi letech na něj ale narazí znovu a pravá láska možná dostane druhou šanci. Anotace filmu Pýcha a přemlouvání nenechá nikoho na pochybách. že se jedná o další zpracování díla Jane Austen.

Pakliže jsou romány této významné ženské spisovatelky vaší krevní skupinou, rozhodně byste si tento nový filmový počin neměli nechat uniknout. I když obsazení není zrovna nabité hvězdami stříbrného plátna, mohly by v hereckých výkonech naplno vyznít motivy autorky knižní předlohy.

D.B. Cooper: Kde je mu konec? (D.B. Cooper: Where Are You?!)

  • Datum premiéry: 13. 7. 2022
  • Režie: Marina Zenovich

V roce 1971 se únosce na palubě letadla zmocní balíku peněz a pak za letu vyskočí s padákem. Po pár desítkách let se pořád neví, kdo to tenkrát vlastně byl. Čtyřdílný dokumentární počin s názvem D. B. Cooper: Kde je mu konec? pátrá po stopách záhadného zločince, který si netradičním způsobem pomohl k velkému balíku peněz.

Dílo navazuje na padesátileté pátrání po tajemném muži, který unesl letadlo Northwest Airlines v listopadu roku 1971. Na jeho palubě se nacházelo 200 tisíc amerických dolarů, tedy téměř 5 milionů korun. Pět dekád pátrání a jen několik málo stop zavedlo vyšetřovatele k celé řadě podezřelých. Rozlousknout jednu z největších záhad 20. století se jim ale přesto nepodařilo.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku