Domů » Články » Neoficiální premiéra: LG chystá vlastní Windows Phone 7 komunikátor s výsuvnou klávesnicí

Neoficiální premiéra: LG chystá vlastní Windows Phone 7 komunikátor s výsuvnou klávesnicí

Poslední Engadget Show přinesla jednu velice zajímavou novinku, která by rozhodně neměla nechat chladným žádného fanouška systému Windows Mobile, respektive platformy Windows Phone 7 Series. Aaron Woodman, který v Microsoftu zastává pozici ředitele divize obchodu mobilních zařízení, s sebou přinesl prototyp nového komunikátoru od LG, který pracuje právě pod taktovkou nového operačního systému. Příliš se toho o něm ale zatím neví, ale důležité je, že se konečně začíná něco dít.

Tohle nové LG zatím ještě nemá jméno, ale nikdo už mu nevezme titul prvního odhaleného Windows Phone 7 Series komunikátoru. Specifikace zatím není finální a do doby uvedení na trh se ještě může spousta parametrů změnit. Kapacitní displej na přední straně nabídne WVGA rozlišení 480×800 px a s největší pravděpodobností úhlopříčku jen 3.2“. O procesoru zatím nepadla ani zmínka, ale tipoval bych, že se opět dočkáme 1 GHz Qualcommu Snapdragon. Z toho by pak logicky vycházela podpora pro GPS, Wi-Fi, Bluetooth, FM rádio a další nezbytné funkce. Pod displejem najdeme trojici „povinných“ systémových tlačítek Zpět, Programy (Win) a Hledat. Dále přístroji nechybí regulátor hlasitosti a tlačítko Power. Světe div se, dokonce je zde přítomná klávesa spouště fotoaparátu.


- - -

Díky přítomnosti hardwarové klávesnice se nové LG bude řadit do specifikace chassis 2 WP7S. Na klávesnici najdeme celkem 41 kláves. Mezi nimi jsou zajímavě odděleny tlačítka Fn a Caps Lock, jejichž stisk je signalizován příslušnou diodou na boku klávesnice. Vysouvání a zasouvání pomáhají pružinky, takže uživatel nemusí vyvíjet příliš mnoho síly pro to, aby spodní díl klávesnice vysunul. Přesné rozměry komunikátoru zatím nejsou známy, avšak podle redaktorů z Engadget.com je jen o fous tlustší než iPhone či Nexus One. To je vzhledem k přítomnosti klávesnice hodně pozitivní zpráva.

- - -

- - -

Na těle přístroje najdeme 3,5 mm výstup na sluchátka a nechybí ani 5 MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Jsem docela zvědavý na oficiální premiéru, která na sebe doufám nenechá příliš dlouho čekat. Pozitivní odhady hovoří o tom, že bychom se mohli dočkat v průběhu podzimu. Uvedení na trh je ale do velké míry závislé na tom, kdy Microsoft dokončí finální verzi Windows Phone 7 Series.

Video

Zdroj: Engadget


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Minatory
Uživatel
Minatory

Konečně telefon, který se mi 100% líbí. Opravdu povedený kousek a podpora 3.5 mm jacku hodně potěší.

gr81
Uživatel
gr81

Take se mi moc libi, skoda toho systemu.

bkf1
Uživatel
bkf1

Mno LG prekvapilo! Cekal jsem nejakou klasickou excelovskou pravouhlou tupost, ale tohle se vcelku povedlo, aspon podle toho, co jsem videl;)