TOPlist

Neoficiální premiéra: LG chystá vlastní Windows Phone 7 komunikátor s výsuvnou klávesnicí

Poslední Engadget Show přinesla jednu velice zajímavou novinku, která by rozhodně neměla nechat chladným žádného fanouška systému Windows Mobile, respektive platformy Windows Phone 7 Series. Aaron Woodman, který v Microsoftu zastává pozici ředitele divize obchodu mobilních zařízení, s sebou přinesl prototyp nového komunikátoru od LG, který pracuje právě pod taktovkou nového operačního systému. Příliš se toho o něm ale zatím neví, ale důležité je, že se konečně začíná něco dít.

Tohle nové LG zatím ještě nemá jméno, ale nikdo už mu nevezme titul prvního odhaleného Windows Phone 7 Series komunikátoru. Specifikace zatím není finální a do doby uvedení na trh se ještě může spousta parametrů změnit. Kapacitní displej na přední straně nabídne WVGA rozlišení 480×800 px a s největší pravděpodobností úhlopříčku jen 3.2“. O procesoru zatím nepadla ani zmínka, ale tipoval bych, že se opět dočkáme 1 GHz Qualcommu Snapdragon. Z toho by pak logicky vycházela podpora pro GPS, Wi-Fi, Bluetooth, FM rádio a další nezbytné funkce. Pod displejem najdeme trojici „povinných“ systémových tlačítek Zpět, Programy (Win) a Hledat. Dále přístroji nechybí regulátor hlasitosti a tlačítko Power. Světe div se, dokonce je zde přítomná klávesa spouště fotoaparátu.

- - -

Díky přítomnosti hardwarové klávesnice se nové LG bude řadit do specifikace chassis 2 WP7S. Na klávesnici najdeme celkem 41 kláves. Mezi nimi jsou zajímavě odděleny tlačítka Fn a Caps Lock, jejichž stisk je signalizován příslušnou diodou na boku klávesnice. Vysouvání a zasouvání pomáhají pružinky, takže uživatel nemusí vyvíjet příliš mnoho síly pro to, aby spodní díl klávesnice vysunul. Přesné rozměry komunikátoru zatím nejsou známy, avšak podle redaktorů z Engadget.com je jen o fous tlustší než iPhone či Nexus One. To je vzhledem k přítomnosti klávesnice hodně pozitivní zpráva.

- - -

- - -

Na těle přístroje najdeme 3,5 mm výstup na sluchátka a nechybí ani 5 MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Jsem docela zvědavý na oficiální premiéru, která na sebe doufám nenechá příliš dlouho čekat. Pozitivní odhady hovoří o tom, že bychom se mohli dočkat v průběhu podzimu. Uvedení na trh je ale do velké míry závislé na tom, kdy Microsoft dokončí finální verzi Windows Phone 7 Series.

Zdroj: Engadget

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku