TOPlist

Nelíbí se vám „falešný Měsíc“? Poradíme, jak přimět telefony od Samsungu fotit reálněji

Samsung Galaxy S23 Ultra v bílé barvě
  • Některé vlajkové telefony od Samsungu si při focení Měsíce tak trochu vymýšlejí
  • Můžete jim to však zatrhnout, stačí vám k tomu několik kliknutí

V minulém týdnu se internetem rozhořela debata o tom, jak pracuje funkce Space Zoom, díky které vrcholné telefony od Samsungu dokáží poměrně detailně pořizovat fotografie Měsíce. Uživatelé na síti Reddit pojali podezření, že si smartphony korejského výrobce tak trochu vymýšlejí, a tak musel jít Samsung s pravdou ven.

mesic moon unsplash

Korejská firma popřela, že by její telefony vyplňovaly rozmazané snímky měsíce vlastními kvalitnějšími obrázky. Za vším hledejme umělou inteligenci, která Měsíc pozná a začne na jeho rozmazanou plochu doplňovat detaily, které samotný fotoaparát nezachytil. Umělá inteligence vypomáhá Samsungům i při focení jiných scén – jídla, krajiny apod. Pokud vám však toto falešné vylepšování není po chuti, můžete zásahy umělé inteligence zakázat.

Stačí spustit aplikaci fotoaparátu, klepnutím na ozubené kolečko se dostanete do jeho nastavení a vypnete přepínač u položky Optimalizátor scény. Tím dojde k deaktivaci umělého vylepšování fotografií, které se tak budou více blížit realitě, byť nemusí vypadat tak líbivě.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku