Domů » Bleskovky » Některé kusy Galaxy Note8 se po vybití nedají zapnout, Samsung je vyměňuje

Některé kusy Galaxy Note8 se po vybití nedají zapnout, Samsung je vyměňuje

Samsung minulý rok musel po sérii závažných incidentů stáhnout kompletně všechny vyrobené Galaxy Note7 a spekulovalo se o tom, že to možná bude konec této prémiové řady. Společnost se nicméně rozhodla na značku Note nezanevřít a letos tak představila dlouho očekávaný Note8, který se jí skutečně povedl.

Recenze Samsung Galaxy Note 8: návrat krále ve velkém stylu

Tak to tedy alespoň doposud vypadalo. Nyní však začaly na veřejnost pronikat znepokojivé zprávy o zařízeních, které se po vybití na 0% již nedají znovu nabít ani zapnout. Nepomůže ani jiná nabíječka či kabel.

Na americkém Samsung fóru jeden z administrátorů stěžujícím si zákazníkům doporučil odnést svůj Note8 na výměnu v rámci záruky, protože „tento problém je něco, čím se chceme zabývat okamžitě“.

Kolik zařízení je problémem zasaženo není jasné, ale fakt, že o něm Samsung ví značí, že se zřejmě nejedná o úplně ojedinělé případy. Natolik závažná kauza jako vybuchující Noty z minulého roku to sice není, ale ani nemožnost zapnout svůj telefon není zrovna něco, co by si Samsung mohl u již tak poškozeného jména modelové řady dovolit.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

45 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Na jednu stranu žaloby na Apple kvůli zpomalování přístrojů,ted má Samsung zase problémy s Note 8.tak si říkám,jestli není nejlepší vrátit se k poctivým tkzv.Hloupým telefonům,na zavolání a SMS to stačí a jsou jinak nezničitelný-no moc hezký!

  • Víte, telefonování a klasické SMS jsou až ty úplně poslední služby, které mne v mém telefonu zajímají.

  • ja by som si rad nieco take kupil ak by bolo. Nokia by mohla prist s novou 6310 ale trosku precizne spracovanou a nielen farebne plasty.

 2. Vzpomněl jsem si na Cimrmana. Parafráze: Leden: Vypnul telefon tak, že nešel zapnout. Únor: Zapnul telefon tak, že nešel vypnout ????

 3. Opět jeden ze známých faktů Li-ion a Li-Pol akumulátorů. Kapacita baterie prostě nesmí klesnout pod určitou hranici, jinak se už nedají oživit v zařízení. Poté se musí vyndat a napíchnout na externí zdroj.

  Tady někdo jen špatně nastavil řídící elektroniku v akumulátoru. Po posledním průšvihu asi moc přísně.

  Už se těším na hatera htcjirku.

  • Cleric: Tak to slyším úplně poprvé – protože to není pravda. Pokud totiž nepoužijí naprosto hloupý čip řídící nabíjejí tak s tím není vůbec problém. Spousta modernějších nabíjecích čipů pokud detekuje velice nízké napětí baterky, začne nabíjet velice malým proudem a kontroluje zda se baterka z toho nezbrchá. Podívej se třeba k ON Semi nebo k nás u TI. Většina spínaných nabíječek má tuto funkci.

  • Tady nejde o nabíječku, ale o řídící elektroniku v telefonu a v baterce. Ta prostě nepustí proud do baterie i kdyby jsi se rozkrájel. Už několikrát jsem se s tím setkal.

  • Cleric ma pravdu.

  • Cleric: Nabíječka je ten čip který máš v telefonu. To co dáváš do zásuvky není nabíječka ale pouze spínaný zdroj ze síťového napětí na 5V (nebo dost často to bývá 5.1V kvůli úbytku na kabelu). Měl jsem hodně telefonů a s podobných chováním jsem se nikdy nesetkal. Už i staré lineární nabíječky (pro tebe nabíjecí elektronika) mají tento stav ošetřen.

   Jinak jsem nikdy neviděl li-ion, li-pol článek který by měl ten typ ochrany kterou popisuješ. Toto řeší nabíjecí čip v přístroji. V článcích bývá ochrna proti přebití, hlubokému vybití, tepelná ochrana, nadproudová ochrana, případně „palivoměr (fuel gauge)“ ale nikoliv ochrana která omezuje nabíjejí při hlubokém vybití.

  • Cleric, vsichni normalni vyrobci to maji osetrene sw, kdyz ti ukazatel ukazuje na telefonu nulu 0%, tak baterie ma jeste minimalne 5%, takze skutecnou nulu nema.Tady zase neco Samsung podelal.Co je na tom haterskeho zhodnotit realitu.

 4. Používám již třetí zařízení od Samsungu u všech jsem byl upozorněn, že je potřeba dobit baterií cca při 15% zbývající kapacity. Zkusil jsem co se stane potom, při cca 6% došlo k úplnému vypnutí zařízení a provoz nešlo běžným způsobem obnovit. Po připojení nabíječky bylo možné po krátké chvíli provoz obnovit. Otázka zní: jak je možné, že došlo k 100% vybití baterie?
  Teprve po řádném technickém vyjádření výrobce a taky nezávislé zkušebny je možné stanovit příčiny poruchy. Do té doby to jsou jen ničím nepodložené dohady.

  • Ano protože řídící elektronika zjistila hele vo*e, nemáš šťávu a tak tě prostě vypnu. No a nahoře k tomu prostě nedošlo.

 5. A to jsou přesně důvody proč Apple raději sníží frekvenci než aby nechal lidi ve štychu s vypnutým tlfonem při 6%

  • Doporučuji znovu přečíst článek a znovu nastudovat článek o applu, melete naprosto zcestně – tohle spolu nemá absolutně nic společného
   * nebo jste jen zdejší troll

  • Ja reaguju na Jankův komentář, ne na článek.

   Nicméne, obě kauzy jsou o bateriích a o power managementu. Jistý společný základ tam je…

  • Muj stary iP6 se vypinal pri 11% :))

  • JP23 članok o voze, a ty o koze :D ale je pekne ako sa tu daju na prvy pohlad odfiltrovať Apple fans

 6. Mám iphone a takovým problémům s androidem se jen směju. Tak si tedy užijte ty vaše levné zasekané telefony ze kterých není možno ani telefonovat.

  • a na to si zase přišel jak prosím tě? Hlavně napsat opravdu hodnotný post jen abych se zviditelnil.

  • a jen pro informaci. já iPhone po hodně dlouhé době používání zahodil právě proto, že v posledních verzích iOS je to samá chyba které fakt u současné konkurenční platformě fakt neznám.

 7. Marek Studnicka

  Než tyhle debaty-co takhle bavit se vo ženskejch?Ted chystám oslavu s jednou roštěnkou-180 cm výška,kozy 2-co je malý taky hezký,neunavuje Nás tyhle věčný spory?Stejně to nezměníme

 8. Cleric
  Možné to je co jsi napsal, že je to zle nastavené.
  Mě se telefon vypne kdyz ukazatel procent, klesne pod 5.

 9. JP23
  S tou parafrází na našeho génia Járy Cimrmana jsi to napsal dobře.:-)
  Teď nevím zda to bylo v besedě Vyšetřování ztráty třídní knihy, nebo v Vražda v Salonim Coupe ale tyhle hlášky miluji, zlidověly a každý koho kultura jen trochu zajímá, je zná.
  Je fajn že sem chodí i lidi kterým je tento druh humoru blízký.
  Bylo to tuším „Zamkl dveře třídy tak že neslyší odemknout…..Odemkl dveře třídy tak že neslyší zamknout“ a pokračuje „Úmyslně vlákal do třídy opilého popeláře“,“Přinesl do třídy sirky“,“Přinesl do třídy benzín“,“Navádí Kuncovou, aby zítra nechodila do školy“…..zbytek stránek je bohužel ohořelý :D

 10. Janek
  U MotoX2014 se mi telefon když baterie klesne pod 15% přepne do speciálního úsporného režimu, změti se některé funkce, vibrace atp, stavoval lišta i ta s virtuálními tlačítky je červená aby to bolí do očí, sníží se jas a v pravidelných intervalech na nízkou kapacitu telefon dál upozorňuje zvukovým znamenim.
  Je to pomalejší a tak ještě puk hodiny se dá používat, při poklesu pod 5% elektronika telefon nekompromisně vypne aby se předešlo problémům, články nemají rády hluboké vybíjení a doporučuje se je nabíjet kdykoliv člověk uvidí nabíječku nebo volný USB kabel s patřičnou koncovkou.
  I když se mi při těch pěti procent eh vypne není problém jej po připojení ink nabíječce zapnout, nastaveno je to jak má.

 11. Marek Studnicka

  pro uživatele paTo bude to blondýna-no co si budeme povídat

 12. Bouřlivý večer a ještě bouřlivější noc, tak to neprezente hlavně :D :-)

 13. Tak, už je jasný, proč píšeš takový bludy, který se ani nedají číst, přičemž každé druhé slovo má z kdo ví jakých důvodů velké písmeno. Seš prostě psychopat.

 14. Proto u mě vede Sony, žádné takové problémy jako samsung nebo apple nikdy neměly…

  • Sony je prikladna firma a takove podrazy opravdu nedela.

  • Na jakých principech myslíš, že je postavena ta jejich slavná Stamina? :D

  • uni, opet jenom prokazujes sve naproste diletantstvi a amaterizmus. Nechci vyslovene pouzit slovo hloupost, i kdyz…

   Zjisti si, co stamina je a jak funguje, at tady nedelas ze sebe zase jednou saska.

 15. Marek Studnicka

  Tak Sony je taky nějaká firma a značka Sony má svou tradici

 16. Zaujímavé. Píšete rôzne percentá, kedy sa vám vypol telefón. Nedávno mi klesla batéria na 3%, raz dokonca na 1%!, ale ani raz sa nevypol.

  • není to náhodou LG? moje G2, 3, 4 i 6 jede normálně do nuly, pak se vypne. samozřejmě je to jen „softwarová“ nula na displeji. jak už zaznělo výše, nula na displeji neznamená že je baterie totálně vybitá. ani být nesmí, u lipol/ion/fe článků hrozí pak exploze nebo vznícení. proto je kolem baterie hromada elektroniky. i v baterce samotné jsou obvody které toto hlídají, není tam jen samotný článek.
   ale vážně nevidím smysl ja se výše píše v některých komentech, že se jim telefon vypíná v 10 nebo 15ti procentech. nechápu proč by se měl takto telefon vypínat.

 17. Uni
  Tak ale STAMINA je známá věc, dobrým power managementem i za jejího přičinění, jsou telefony od Sony známé, Apple žádný takový režim snad ani v iOS nemá a o tomhle uživatele neinformoval.
  Tohle byla obrovská chyba a řeči některých co snědli všechno moudro světa že to byl jistojistě podraz, aniž by znali cokoliv bližšího, jsou velmi úsměvné.
  Podobně dobrý power management mají i některé Huawei, Motoroly a možná i další.
  U me moto si režim výkon, rovnováha,úspora baterie mohu pres ikonu v liště nastavit i sám a podrobněji konfigurovat.
  Jinak opravuji teď mám nastaveno aby se spořič viz. Screeeny, lze to konfigurovat, zapnul už při 30%
  [odkaz]
  [odkaz]
  [odkaz]

  Odpovědět

 18. Uni
  Tak ale STAMINA je známá věc, dobrým power managementem i za jejího přičinění, jsou telefony od Sony známé, Apple žádný takový režim snad ani v iOS nemá a o tomhle uživatele neinformoval.
  Tohle byla obrovská chyba a řeči některých co snědli všechno moudro světa že to byl jistojistě podraz, aniž by znali cokoliv bližšího, jsou velmi úsměvné.
  Podobně dobrý power management mají i některé Huawei, Motoroly a možná i další.
  U me moto si režim výkon, rovnováha,úspora baterie mohu pres ikonu v liště nastavit i sám a podrobněji konfigurovat.
  Jinak opravuji teď mám nastaveno aby se spořič viz. Screeeny, lze to konfigurovat, zapnul už při 30%
  [odkaz]

  • Ale samozřejmě že má, např. řízenou četnost stahování dat na pozadí měl v době, kdy o tom např. Android ani neslyšel. Atd.

 19. Otestoval jsem to a v pohodě. Při 1% ještě chvíli běžel, pak se vypnul. Následně stačilo 30 sekund rychlonabíjet na 1% a zase naběhnul :)

  [odkaz]

  • také mi přijde tento článek jako trapný pokus o vyvolání pseudokauzy na základě nějakého postu rádoby dotčeného uživatele note8. bůhví co s tím dotyčný prováděl za psí kusy… v článku se píše že Samsung o problému ví… to zní úplně jako kachna. odkud jako pisatel bere tu jistotu že samsung o tomto problému ví? proč neuvedl odkaz na nějakou tiskovou zprávu nebo něco?….?

  • U hořících Note7 to také pár chytráků obhajovalo slovy „kdoví co s tím uživatel dělal“..Žádná pseudokauza, ale realita synku.

  • To jsi ale aku nevybil. Jen jsi nechal řízeně telefon vypnout, aby nedošlo k poškození akumulátoru. K vybití by jsi musel počkat ještě několik dní.

  • Coz je celkem pochopitelne, jelikoz se problem tyka pouze modelu se Snadpragonem.To by ale zdejsi kinderredakce musela svou praci delat poradne a lidi jako ulhan a dalsi museli umet cist.

  • Snadpragon, to je takovy hezky preklep….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).