Domů » Bleskovky » Největší překvapení večera prozrazeno? Samsungu zřejmě unikla podoba ohebného smartphonu

Největší překvapení večera prozrazeno? Samsungu zřejmě unikla podoba ohebného smartphonu

Společnost Samsung již za několik málo hodin v San Francisku představí řadu telefonů Galaxy S10. Otázkou zůstává, co nového se v rámci představení kvůli četným únikům vlastně dozvíme. Kromě nových vlajkových lodí se však očekává příchod ještě jednoho zařízení. Tím by měl být očekávaný ohebný smartphone, který pravděpodobně ponese jméno Samsung Galaxy Fold. Čerstvý únik informací dost možná zkazil jihokorejskému výrobci moment překvapení, na internet se totiž dostaly údajné tiskové rendery.

Infinity Flex displej doprovodí unikátní výřez

Zařízení by navzdory předešlým únikům mělo nabídnout Infinity Flex displej nové generace. V plně rozevřeném stavu můžeme očekávat obrazovku s úhlopříčkou 7,3 palců. Při zavření bude k dispozici displej o rozměrech 4,8 palců. Galaxy Fold působí na uniklých renderech poměrně elegantním dojmem, o který se mimo jiné starají relativně tenké a souměrné rámečky. Poněkud zvláštně naopak působí výřez v pravém horním rohu telefonu.

Díváme se na skutečnou podobu Samsungu Galaxy Fold?

Fotoaparáty, kam se podíváš

Široký výřez v pravém horním rohu je překrytý vlastní vrstvou skla. Co všechno se v něm skrývá, nelze z obrázků vyčíst, na první pohled to vypadá duální selfie kameru. Očekáváme, že přední fotoaparát nabídne čočky o rozlišení 10, respektive 8 megapixelů. Zadní kamera by měla obsahovat trojici čoček, hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx doprovodí 16Mpx širokoúhlá čočka a trojici by mohla uzavřít 12megapixelová kamera s teleobjektivem a trojnásobným optickým přiblížením.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Fold
Systém: Android 11
Rozměry: 160,9 × 117,9 × 7,6 mm (rozevřený), 160,9 × 15,7 - 17,1 × 62,8 mm (zavřený), Hmotnost: 276 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 12 GB, Interní paměť: 512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 4,6" + 7,3", 720 × 1680 px, 2152 × 1536 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.5 - 2.4, 1/2.55", Dual Pixel, PDAF, OIS
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 16 Mpx, f/2.4 teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS , Přední kamera: 10 (f/2.2)+ 8 (f/1.9) Mpx, 4K video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4380 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Očekávané hardwarové specifikace

Co se týče hardwaru, Galaxy Fold by měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855 doprovázený 12 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti. O výdrž by se měla starat baterie s kapacitou 4400 mAh. Dále očekáváme Android 9 Pie s grafickou nástavbou One UI, Bluetooth 5.0, NFC a podporu 4G LTE. Kompatibilitu s 5G sítí spíše neočekáváme.

Samsung Galaxy S10, Galaxy Fold a další novinky: sledujte naše zpravodajství přímo z USA

Pravost zveřejněných renderů pochopitelně nemůžeme ověřit. Dost možná se díváme na skutečnou podobu ohebného zařízení, stejně tak se může jednat o zdařilou fanouškovskou tvorbu. Pravdu se dozvíme již brzy a redakce SMARTmanie bude pochopitelně u toho.

Samsung v povedeném klipu ukazuje, jak si představuje budoucnost

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

  1. Doufám že to s tím výřezem je to jen vtip to by s tím co v té tmě předtím ukázali nějak neodpovídalo.

  2. Tak pokud je toto pravda, tak je to hrůza, večer snad ukážou něco jiného…..

    • Ty chceš od Samsungu design? Ale no tak, po těch letech…?:)

    • Samsung má v nejvyšších řadách relativně podařené telefony. Eska 8/9 a Note 8/9 jsou podařené hodně. A ani tohle nevypadá špatně jako první vlaštovka. S10, jo, to je jiná písnička..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).