Domů » Bleskovky » Nejodolnější herní telefon? Black Shark 2 vydrží i ty nejprudší návaly vzteku

Nejodolnější herní telefon? Black Shark 2 vydrží i ty nejprudší návaly vzteku

Herní telefon od Xiaomi nazvaný Black Shark 2 na první pohled zaujme velmi dobrým poměrem cena/výkon. Podle zjištění youtubera JerryRigEverything, který zařízení podrobil testu odolnosti, se může pochlubit také kvalitním dílenským zpracováním.

Xiaomi Black Shark 2

Youtuber ze všeho nejdříve vyzkoušel, jak telefon obstojí proti škrábancům. Přední panel stejně jako část zad jsou vyrobené ze skla, které se jen tak jednoduše nepoškrábají. Rýhy na kovových částech zad jsou naopak velmi viditelné, což je však vzhledem k použitému materiálu pochopitelné. Telefon obsahuje čtečku otisků prstů integrovanou v displeji, která i po poškrábání obrazovky fungovala naprosto bezproblémově.

Black Shark 2 Durability Test! - a Cheap Gaming Phone?!

Ohnutí telefonu nehrozí

Black Shark 2 vyniknul také velmi pevnou konstrukcí. V testu ohýbání tak obstál na jedničku, přestože na něj autor videa vyvíjel velký tlak. Za vysokou odolnost vděčí telefon především tomu, že je téměř celý vyrobený z hliníku, a to včetně všech tlačítek. Vypadá to tedy, že zařízení přežije i výbuch vzteku po prohraném zápase ve Fortnite.

Hardwarové parametry Xiaomi Black Shark 2
Systém: Android 9.0
Rozměry: 163,6 x 75 x 8,8 mm, Hmotnost: 205 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485 & 3x 2,41 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,39", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 20 Mpx, f/2.0, Full HD video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).