Nejmenší iPhone dostane překvapivé jméno. A pravděpodobně bude ochuzen o důležitou funkci

iphone 12

V příštím měsíci se dočkáme odložené premiéry letošních iPhonů, přičemž prakticky jistý je příchod čtyř nových telefonů. Dosud se spekulovalo, že Apple letošní telefony rozdělí tak, že základní model dorazí ve dvou velikostech (iPhone 12 a 12 Max) a to samé bude platit i pro vrcholovou řadu (iPhone 12 Pro a 12 Pro Max). Nyní se však zdá, že Apple zvolí odlišné schéma, které se bude spíše podobat minulým ročníkům.

Nejmenší iPhone se bude jmenovat „Mini“

Podle aktuálních informací se stejně jako loni dočkáme jednoho základního iPhone 12, dvou „profesionálních“ iPhone 12 Pro a 12 Pro Max, a bonusem navíc bude zbrusu nový iPhone 12 mini s 5,4“ dispejem. Jména prozrazuje následující fotografie štítků na silikonová pouzdra, která odhaluje i jeden zajímavý detail – pro iPhone 12 a 12 Pro se má prodávat jedno společné pouzdro, což znamená, že oba telefony budou mít shodné rozměry i rozmístění prvků. Od obou můžeme očekávat displej s úhlopříčkou 6,1“ a stejný bude patrně i výřez na hlavní fotoaparát, pouze u iPhone 12 bude ochuzen o některé prvky.

iphone 1

iPhone 12 Mini bez 5G?

Nyní se ještě vraťme k iPhone 12 Mini, který podle některých analytiků nemá být pouze zmenšenou kopií iPhone 12, ale svébytným modelem s několika drobnými ústupky; oproti ostatním modelům má například postrádat podporu sítí 5G. Nutno však podotknout, že v tomto se zprávy od různých informátorů liší; analytická firma Rosenblatt Securities například očekává iPhone 12 Mini bez 5G, iPhone 12 Max Pro s podporou 5G a prostřední modely iPhone 12 a 12 Pro v obou variantách.

iphone 1 1

Analytici také začínají spekulovat nad cenami letošních iPhonů; podle některých Apple dodrží loňské ceny, jiní zase tvrdí, že podpora sítí 5G (nebo alespoň mm-Wave spektra) bude stát o 100 dolarů více.

iphone 2

Potěšující je, že všechny podzimní iPhony dostanou do výbavy AMOLED displeje, výkonný 5nm čipset Apple A14, podporu technologie Face ID a kvalitní fotoaparáty. Modely „Pro“ mají dostat navíc duální optickou stabilizaci a LiDAR, který je součástí poslední generace iPadů Pro.

Apple pravděpodobně představí letošní iPhony 13. října s tím, že první z nich by se na pulty obchodů měly dostat 23. října. Na řadu Pro si ale zřejmě počkáme o něco déle.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku