TOPlist

Nejloajálnější uživatele má prý RIM se svým BlackBerry

BlackBerry komunita sice nepatří mezi ty největší, aktuální průzkum ale ukázal, že je rozhodně nejvěrnější své značce. Na druhém místě jsou fanoušci Apple a bronz si odneslo HTC.

V České republice oproti jiným krajinám nenajdeme příliš velkou komunitu kolem telefonů BlackBerry, jedno je však stejné po celém světě – majitelé chytrých telefonů od kanadského výrobce Research In Motion jsou prý své značce nejvěrnější oproti uživatelům značek konkurenčních. Tento fakt vyplynul z nedávného průzkumu ve Velké Británii, kde se po dobu tří měsíců zkoumali uživatelé chytrých telefonů s věkem nad 15 let. Cílem bylo zjistit, zda tito lidé při nákupu nového zařízení zůstanou u stejného výrobce, nebo se raději poohlédnou po jiném. Výsledky si můžete prohlédnout níže; popisek těsně pod grafem udává výrobce původního telefonu a barevné sloupce značí, které logo nesl nově koupený telefon.

-

Z obrázku lze odpozorovat, že třetí místo nesou fanoušci tchajwanské společnosti HTC, stříbro si odnesli příznivci telefonů s logem nakousnutého jablka a prvenství mají uživatelé BlackBerry; nejméně stabilními, a tedy i spokojenými, se zdají být majitelé značek Sony Ericsson a Samsung. BlackBerry jsou zkrátka velice specifická zařízení, která vám buďto vůbec nesednou například kvůli jiným prioritám, nebo si je naopak zamilujete do konce života. Podle aktuálních statistik se Research In Motion začíná pomalu ale jistě dostávat z červených hodnot, například jeho akciový podíl na britském trhu stoupl nedávno o 22,3% a nová řada telefonů BlackBerry byla zcela vyprodána ve všech britských obchodech.

Velké plody se také očekávají od události BlackBerry DevCon 2011, která bude probíhat od 18. do 20. října tohoto roku a měl by na ní být poprvé prezentován smartphone s novým operačním systémem na bázi QNX. Připomenu, že QNX již byl použit při tvorbě systému pro tablet BlackBerry PlayBook (recenze již brzy na SmartManii), nejedná se o žádnou grafickou nástavbu, ale zcela nový přepracovaný systém, který by měl ale na rozdíl od Windows Phone 7 podporovat i aplikace dosud vyvinuté pro předchozí verze BlackBerry OS a s časem snad i software z Androidu díky speciálnímu rozhraní Android Player. Druhým nejočekávanějším bodem této konference je právě Android Player pro BlackBerry PlayBook, který by měl umožnit na ostružinovém tabletu spouštět kromě nativních aplikací a her i ty z Androidu, BlackBerry smartphone OS a rozhraní Java. Na SmartManii budeme celou akci pochopitelně bedlivě sledovat a informovat vás o zajímavých novinkách.

-

Jednou z hezkých ukázek patriotizmu je obrázek, který podle originální ilustrace filmu “Star Wars: The Empire Strikes Back” vytvořila komunita největšího fanouškovského webu ostružin s názvem CrackBerry.com (z angličtiny crack = droga vyvolávající silnou závislost); uživatelé jej pak nechali potisknout na trička a jiné reklamní předměty, aby dali najevo svou plnou podporu společnosti Research In Motion (RIM). Ve volném překladu nápis znamená “RIMpérium vrací úder”.

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku