Nejlepší bezdrátová sluchátka od Sony čeká omlazení. Model WH-1000XM5 vydrží 40 hodin

black and gray headphones on macbook pro

Populární bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM4 se údajně brzy dočkají nástupce s nepřekvapivým označením WH-1000XM5. První zveřejněné fotografie odhalily design a zveřejněné informace i některé zajímavé parametry. Co nás čeká, pokud se vše potvrdí?

Ačkoliv si jedny z nejpopulárnějších ANC sluchátek na trhu budou i nadále držet stejný designový jazyk, novinka bude o něco uhlazenější. Náušníky vypadají větší a hlavový most je vypolstrovaný v celé své délce. Z hlediska barevnosti budou k dispozici černá a stříbrná varianta.

Změny se dotkly také tlačítek pro ovládání. Z toho programovatelného se stane přepínač módu aktivního potlačení hluku a zapínání bude mít nyní na starost posuvný ovladač. Ze zveřejněných snímků je zřejmé, že stále můžeme očekávat připojení přes 3,5mm audio jack. Nechybí ani USB-C pro nabíjení. Samozřejmostí je také luxusní pouzdro.

Sony WH 1000XM5 01
Sony WH-1000XM5

Podle serveru TechnikNews, který informace přinesl, můžeme očekávat přítomnost tří mikrofonů, Bluetooth 5.2 i dvojici procesorů pro vylepšené aktivní potlačení okolního hluku. Novinka by na jedno nabití měla zvládnout až 40 hodin přehrávání při aktivovaném ANC, což znamená neskutečný nárůst 10 hodin oproti předchůdci.

Samozřejmě se zatím nejedná o oficiální informace, ale i tak se zdá, že nový model bude mít čím zaujmout. Představení předchozí verze jsme se dočkali v měsíci srpnu, takže i XM5 bychom se mohli dočkat už v průběhu letošního léta.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku