Nejen služby, ale i hardware. Apple chce nabízet iPhony za předplatné

iphone

Apple v posledních letech čím dál víc investuje peníze do rozvoje svých služeb, za které si pak od svých zákazníků nechá posílat měsíční poplatky. Zdánlivě se nejedná o žádné závratné částky, avšak jde o pravidelné platby, které v konečném důsledku generují poměrně vysoké příjmy, a jsou po iPhonech druhým nejvýdělečnějším odvětvím v jablečném portfoliu. Nelze se tak divit, že si v Cupertinu předplatná oblíbili. Dokonce uvažuje, že by touto formou nabízel i hardware.

iPhone za pár tisíc měsíčně?

Podle informací deníku Bloomberg měl být chystaný obchodní model podobný jako při pronájmu jakéhokoliv softwaru – za pravidelné měsíční poplatky vám Apple „půjčí“ nové zařízení a zajistí jeho generační obměny, možná i prémiový servis. Oproti nákupu telefonu na splátky je zde jeden zásadní rozdíl – iPhone vám ve skutečnosti nebude nikdy patřit a jakmile předplatné přerušíte, budete jej muset Applu vrátit.

iPhone 13 Pro Light Blue Side Fe

Tímto způsobem by si už tak bohatá společnost mohla zajistit nový zdroj příjmů, neboť by mohl ke koupi nového iPhonu nalákat i ty zákazníky, kteří by si jej za běžnou jednorázovou cenu koupit nemohli.

Podobné služby nabízí již nějakou dobu vybraní prodejci (včetně těch v ČR), v případě iPhonů se měsíční poplatky pohybují okolo tisíce korun. Apple by však mohl své hardwarové předplatné obohatit i o další vlastní služby, které by do ceny zahrnul, a mohl tak celou nabídku ještě zatraktivnit.iphone 13 pro clanekNepřehlédněte

Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více, než si myslíte

Podle serveru Bloomberg by se navíc tato nabídka nemusela týkat pouze telefonů, ale i dalšího jablečného hardwaru. Termín spuštění této služby je však zatím neznámý.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku