Domů » Bleskovky » Nejen Apple, ale i LG připravuje MicroLED displej

Nejen Apple, ale i LG připravuje MicroLED displej

Nedávno jsme vás informovali, že Apple vyvíjí vlastní technologii MicroLED pro své produkty. Teprve nedávno, přesněji 20. března, požádalo LG v EU o tři ochranné známky, které naznačují možný příchod MicroLED displejů tohoto jihokorejského výrobce. Ochranné známky, na něž se můžete podívat na obrázku níže, nesou název XµLED, SµLED a XµLED.

LG ochranné známky pro MicroLED displeje

Takové pojmenování, které LG zvolilo, se jeví přinejmenším podivně a pokud by bylo prezentováno v konečném produktu, byli by kvůli tomu uživatelé možná trochu zmatení. Co však potěší, je, že by tyto displeje měly dostat zejména chytré telefony. Samsung již začátkem tohoto roku představil velkou MicroLED televizi, Apple se chystá nejprve prorazit s těmito displeji na trh s nositelnostmi, zatímco LG půjde svojí cestou.

Hlavní určení by tedy LG vidělo u smartphonů, dostat by se ale mohlo i na notebooky, nositelnosti, virtuální realitu a další odvětví, ve kterých tento výrobce působí. LG by tímto mohlo mít jistou konkurenční výhodu oproti rivalům v čele se společností Samsung, ale jedná se zatím o ochranné známky, ne o zmínku o výrobě. Nevíme, jestli už jeMicroLED displej v nějaké fázi výroby či testování, víme však, že LG o jeho použití silně uvažuje a víceméně s ním počítá.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. No tak LG to s diplejmi vie, hlavne v telkach patri medzi špičku :) …len s displejmi pre mobily maju trocha problemy, co je zvlastne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).