Domů » Bleskovky » Need for Speed: No Limits běžící na API Vulkan nabídne konzolovou grafiku

Need for Speed: No Limits běžící na API Vulkan nabídne konzolovou grafiku

Společnost Google na vývojářské konferenci I/O, která se konala před pár dny, představila novinky příští verze operačního systému Android. Novinek bylo několik a jednou z nich byla integrace nového grafického API Vulkan do nastávající verze Androidu N.

Nové API má pomoci zejména vývojářům her, kteří díky němu mohou uživatelům přinést lépe vypadající tituly a do her implementovat například Motion blur (rozmazání pohybu), pokročilé odlesky objektů nebo lépe vypadající efekty vody a řadu dalších.

Na nově zveřejněném videu ze hry Need for Speed: No Limits lze vidět rozdíl mezi starším OpenGL a novým API Vulkan. Grafika se už pomalu přibližuje těm konzolovým, avšak samotná hratelnost má stále co dohánět.

Samsung Galaxy S7 a S7 edge API Vulkan již nativně podporují, bohužel aplikací je prozatím málo. Ty budou ve velkém přibývat až po oficiálním vydání Androidu N.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

5 komentářů

 1. Které aplikace využívají Vulkan API? Že bych na S7 Edge vyzkoušel co to dovede:)

  • Pacik (neregistrovaný)

   Nejsem si úplně jistý, ale Vulkan používají u S7 nějaké systémové aplikace, takže už si se s ním asi setkal :) Jinak se chystala nějaká hra, tuším že ProtoStar nebo tak nějak…

  • Řekl bych, že k nějaké Vulkan API výbavě bude nejblíže skrz vlastní Samsung Store/VR produkce? Z „reálných“ aplikací asi nic, kvůli jednomu výrobci (modelu) se nikdo s vývojem logicky nepřetrhne, tohle se nastartuje až s penetrací eNka. Za dva roky?

   • Mooo (neregistrovaný)

    Nvidia Shield Tablet K1 podporuje taky Vulkan.

   • UNI:
    Rok a půl bych řekl :D To už bude Android 7 :D Ale věřím, že třeba taková nVidie bude opět skoro JEDINÝ výrobce, který bude vypouštět aktualizace tak do dvou měsíců ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).