Nebýt Trumpa, mohli jsme s Applem vládnout trhu, prohlásil šéf Huawei

Huawei P50 Pocket recenze clanek 1

Patrně nejvýraznější obětí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, kterou odstartoval tehdejší prezident Donald Trump, je bezesporu Huawei. Ten se těsně před příchodem sankcí přetahoval se Samsungem o pozici jedničky na trhu s chytrými telefony a jeho budoucnost vypadala více než růžově. Omezení přístupu k technologiím a službám USA ovšem Huawei zasáhlo velmi tvrdě, o čemž svědčí jeho pád z výsluní, jehož následky vidíme dodnes.

Huawei P50 Pro 20
Nebýt sankcí ze strany USA, přetahoval by se Huawei o pozici jedničky s Applem, myslí si ředitel společnosti

Na toto téma se zamyslel také generální ředitel Huawei Richard Yu, který má na celou situaci – respektive na to, jak by se vyvíjel trh bez zničujících sankcí na jeho firmu – zcela jasný názor. „Kdyby nebylo zásahu ze strany Spojených států, dva největší světoví výrobci chytrých telefonů by mohli být Huawei a Apple,“ řekl Yu a zároveň si neodpustil popíchnutí rivala z Jižní Koreje. „Ostatní malí výrobci, včetně jisté korejské společnosti, by byli primárně úspěšní především na americkém a jihokorejském trhu,“ dodal.huawei logoNepřehlédněte

Zástupce Huawei: my se uzdravíme, na sankce doplatí hlavně USA

Hovořit o Samsungu jako o „malém výrobci“ je z pohledu nezávislého pozorovatele přinejmenším úsměvné vzhledem k tomu, že se Huawei o první místo na trhu přetahoval právě se zmíněným čebolem. Jaká by ale byla situace Huawei v případě, kdy by nevstoupily v platnost americké sankce, se můžeme pouze dohadovat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku