TOPlist

Návrat řady Compact? Sony údajně pracuje na ohebné Xperii!

Sony Xperia Flip (1)
  • Příští Xperia Compact by mohla mít podobu véčka
  • Kdy Sony svůj první ohebný telefon představí?

Smartphony značky Sony si už několik let drží svůj design a ani letošní modely nevykazují žádné velké změny. V budoucnu bychom se nicméně mohli dočkat odvážnějších zařízení – podle korejských zdrojů prý Sony zvažuje návrat oblíbené řady Compact. Tentokrát se ale nemá jednat o klasický telefon menších rozměrů.

Příští Xperia Compact by podle záznamu na síti Reddit měla mít podobu vlajkového véčkového telefonu bez sekundární obrazovky, doufejme tedy, že v Sony počítají alespoň s vnější notifikační diodou. V tuto chvíli bohužel nevíme, jak má tato spekulace pevné základy, údajně by však měla pocházet z dodavatelského řetězce.

Sony Xperia Flip (2)

Pokud by Xperia Compact zdědila po Xperii 5 V displej o úhlopříčce 6,1″, mohla by se stát nejmenším véčkovým telefonem na trhu. Zatím je však brzy cokoliv předjímat – pokud Sony skutečně připravuje ohebný smartphone, pravděpodobně se jej dočkáme nejdříve v příštím roce.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku