Domů » Bleskovky » Návrat legendy? BlackBerry chystá se smartphone s fyzickou klávesnicí a podporou 5G

Návrat legendy? BlackBerry chystá se smartphone s fyzickou klávesnicí a podporou 5G

Značka BlackBerry hlásí návrat do světa mobilních zařízení. Pochopitelně se nebude jednat o nové smartphony kanadského původu, legendární značku bude na své budoucí telefony „lepit“ společnost OnwardMobility ve spolupráci s FIH Mobile (dceřiná firma společnosti Foxconn). Bude se tak jednat o podobný model jako v případě firmy TCL, která vyráběla smartphony BlackBerry do února letošního roku.

Společnost OnwardMobility chce navázat na odkaz původních smartphonů BlackBerry. Chystaný smartphone má disponovat fyzickou klávesnicí, podporou sítí 5G a nadstandardním zabezpečením komunikace a uživatelských dat přímo od BlackBerry.

První novodobý smartphone značky BlackBerry dorazí v polovině příštího roku, s jeho prodejem se počítá v Severní Americe a v Evropě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. marastudna 50

    Jen dobře,že se vrátí zpátky.Aspon nějaká změna a s tou klávesnicí vypadal BlackBerry vždy moc hezky!!!

  2. Doufám že to bude použitelné zařízení, o SW se moc nebojím, ale spíš HW a kvalitu klávesnice. Moje KeyOne už pomalu dosluhuje.

  3. Pro mě asi zpráva roku v mobilní sféře. Keyone už má svoje léta, ale pořád slouží dobře. Tak jsem zvědav. Jsem rád, že to nekončí Key2 a potom již jen placky. QWERTY je QWERTY, nic pohodlnějšího jsem zatím neměl a to jsem přecházel od placek ke klávesnici jen ze zvědavosti. ;)

  4. No jo, ale bude to s Androidem :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).