Domů » Články » Návod: Jak vyvolat NoDo aktualizaci na některých telefonech s Windows Phone 7?

Návod: Jak vyvolat NoDo aktualizaci na některých telefonech s Windows Phone 7?

Microsoft minulý týden začal uvolňovat NoDo aktualizaci pro operační systém Windows Phone 7. Někteří uživatelé měli štěstí a aktualizace jim byla nabídnuta, na aktuálně testovaný HTC 7 Pro update rovněž dorazil, nicméně ve fóru se objevilo i velké množství reakcí od čtenářů, kteří na uvolnění zatím stále čekají. My pro vás máme návod, pomocí kterého lze update na některých nebrandovaných telefonech vyvolat (potvrzené jsou modely HTC 7 Trophy či Samsung Omnia 7).

Postup není nikterak složitý a nevyžaduje odemčení zařízení, jde především o správné načasování. Než se do celého procesu pustíme, pojďme si připomenout, co vlastně NoDo aktualizace nabízí.  Mezi hlavní novinky patří podpora pro kopírování a vkládání textu, rychlejší spouštění/probouzení aplikací a lepší vyhledávání v Marketplace. Po instalaci aktualizace je konečně možné v nastavení systému (About) zjistit MAC adresu zařízení. Kompletní popis změn naleznete v našem fóru, kde se systému Windows Phone 7 podrobně věnujeme.

Tipy na články věnované systému Windows Phone 7
• Kompletní seznam změn, které přináší NoDo aktualizace pro WP
• Keynote Steva Ballmera: Windows Phone 7 dostanou multitasking, IE9, Twitter a lepší SkyDrive 
• Nokia a Microsoft začali spolupracovat: Dočkáme se chytrých telefonů s Windows Phone 7 
• Velký rozcestník článků, návodů a odkazů o Windows Phone 7 
• Windows Phone 7: Všeobecná diskuze 

-

Mějte na paměti, že následující postup nemusí fungovat na všech zařízeních, takže pokud se vám update nepodaří vyvolat, budete zkrátka muset počkat, až vám jej telefon nabídne sám. Vše provádíte na vlastní nebezpeční a server SmartMania.cz ani autor návodu nezodpovídají za škody, které mohou na zařízení vzniknout. Nevýhodu v tomto případě mají majitelé brandovaných zařízení, kteří buď musejí udělat debrand (neoficiální zásah), nebo ještě několik týdnů vyčkat, protože operátoři NoDo aktualizaci začnou nabízet později (do konce dubna by však měli mít všichni telefon aktualizovaný).

Postup
1)
Nejprve si stáhněte soubor USAIP.pbk z tohoto odkazu. Následně soubor otevřete a připojte se na VPN síť EUROIP PPTP Hungary s těmito údaji:
Jméno: demo, Heslo: demo (spojení se automaticky ukončí po sedmi minutách).
2) Připojte váš WP7 telefon k počítači
3) Ujistěte se, že máte v telefonu vypnutý Wi-Fi modul (Settings/Wi-Fi/Off) a ověřte, zda nemáte aktivní letadlový režim (Settings/Airplane mode/Off)
4) Spusťte Zune Software na počítači
5) V telefonu se přepněte do nastavení sítě (Settings/Cellular)
6) Nyní v Zune Software na PC automaticky vyhledejte update (nabídka Settings/Phone/Update)
7) Jakmile klinete na tlačítko Update v Zune Software, je důležité po zhruba 10 až 15 vteřinách v nabídce nastavení sítě v telefonu (bod 5, Cellular settings) vypnout datové přenosy (Data connection: Off)
8) Zune Software by vám nyní měl nabídnout update (otestováno na Samsungu Omnia 7). Jakmile se objeví informace o dostupnosti update, odpojte se od VPN sítě, protože jinak by se vám aktualizace stahovala enormně dlouhý čas. 

Pokud vám aktualizace nebude nabídnuta, zkuste postup v bodech 6 a 7 zopakovat. Důrazně také před aktualizací doporučujeme vypnout všechny programy na PC, které využívají internetového připojení (e-mail, IM, Skype a další). Nám se při prvním pokusu Zune Software nedokázal připojit k serveru jen z toho důvodu, že jsme měli na PC spuštěné programy využívající internetového připojení.

-

Pakliže uspějete, můžete se v diskuzi pod článkem podělit, na jakém zařízení jste update provedli. Pokud se vám aktualizaci vyvolat nepodaří, budete muset vyčkat, až k vám dorazí oficiálním kanálem.

Video: Novinky v NoDo aktualizaci pro Windows Phone 7

Windows Phone 7: Novinky v první "NoDo" aktualizaci systému

Zdroj: Xda-developers (via WPCentral)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

36 komentářů

 1. Funguje, na xy pokusov, pri nacasovani nad 30s funguje. HTC 7 Trophy

 2. HTC 7 PRO – Aktualizace běží

 3. Také mi to na HTC 7 Mozart po několika pokusech funguje, takže jsem se konečně dočkal vytouženého update. :-)

 4. Funkční na HTC Pro 7. Konečně…
  Pokud Vám to bude psát error, že máte zkontrolovat připojení k síti, zkuste odpojit datové připojení (bod 7) po delší době, než 15 sekund… Mě se to chytlo až při odpojení po 20 sekundách.

 5. LG E900 Optimus 7 – funguje

 6. krásný dárek po ránu, díky za návod :-)
  jen bych doplnil, co jsem našel já a jak to fungovalo- nezapomenout v Settings – Update – mít zaškrtlé obě okýnka. můj čas, kdy jsem vypnul data na mobilu, byl přesně 26 vteřin. mnoho štěstí i ostatním!

 7. Díky..NODO je v Samsungu…prima ráno :-) a jak píše p.a.Ť.o, přesně 26 vteřina je klíčová(před tím jsem byl moc rychlý = netrpělivý) při odpojování 3G. Pavle…TRPĚLIVOST

 8. Včera se mi to na Trophy podařilo na první pokus. Celular jsem vypnul po 15s.

 9. Perfektní ;). Stačilo 20 sec. Děkuji!!!

 10. Hoj,
  napada nekoho důvod, proc se mi nejde pripojit do VPN? Hlásí mi to, že vzdaleny pocitac neodpovida….:(

 11. VPN síť máš správnou? také je možné, že to zablokovali- jestli se půlka světa připojuje, aby stáhla aktualizaci na telefon… :-)

 12. Jasne, mam vybranou presne tu z navodu… :(

 13. Na Mozatra právě instaluji NoDo. Povedlo se na druhý pokus. Data vypnuta po cca 30 vteřinách.

  Jirko díky za návod!

 14. 1) Musí být vypnuty všechny programy, které něco hrabou po síti (Skype, WinLive apod)
  2) Musel jsem si ještě stáhnout soubor .reg pro úprau regisrtu aby se mi PC připojilo na ten server.

 15. Parada, vse funguje podle navodu (jen jsem musel cekat cca. 20sec). Uz vse testuju. Jeste jednou diky

 16. HTC 7 Trophy na prvy pokus funguje ;-)

 17. na HTC HD7 to asi nepôjde že? :(

 18. Soubor USAIP.pbk se mi otevírá v Adobe Pixel Bender Toolkitu 2, to asi není správně, nebo ano?

 19. jbem: není, má se ti otevřít aplikace „Síťová připojení“ ve Windows.

 20. Ať dělám co dělám, nejde mi to. Mobil sem restartoval, aby tam neběžely žádný aplikace, v PC sem všechno povypínal i přes Správce úloh,postupoval sem přesně podle návodu, zkoušel sem 15 sekund, 26 sekund, 30 sekund a i víc než 30 sekund a bez výsledku :-). No co, vydržel sem čekat od Vánoc, tak to už těch (doufám) pár dní vydržím :-).

 21. Jikoun: A na jakém zařízení to zkoušíš? Je nebrandované?

 22. HTC 7 Trophy od Sunnysoftu.

 23. JE TO TAM!! NODO funguje (HTC TROPHY)!! Autorum velky dik, za navod!

 24. Nemůže to být tím, že na stejné připojení u nás jedou tři počítače? :-) Asi ano, zkusím to v noci, až budou zbylé dva PC spát :-).

 25. to jbem.
  Měl jsem stejný problém s Pixel Benderem a pomohl tenhle postup (na Win. Vista/7 spustit jako admin): [odkaz] Po restartu obnoví asociaci a dál postupovat dle návodu. Funguje na HTC 7 Trophy.

 26. Při pokusu o vyhledání aktualizace v Zune dostanu error 80072EFF, má někdo podbný problém?

 27. Tak ani vypnutí zbylých dvou počítačů sdílejících internetové připojení, ani vypnutí antiviru a všech ostatních aplikací nepomohlo. Holt si počkám :-).

 28. HTC HD7 zopar pokusov a je to tam :) spat som isiel asi o stvrtej rano..

 29. Mnoho desítek pokusů, ale ani jednou se mi aktualizace nezdařila / nenabídla.
  Už od podzimu ve svém okolí výrazně propaguji WP7 (sám mám 3. přístroj (jednou zloděj a pak nehoda)), ale začínám si připadat tak trochu jako jelito. Přístroj jsem kupoval se slibem včasné a hlavně ne jediné aktualizace, která doplní do systému to, co v něm zatím nelze používat, ale vypadá to, že zůstalo jen u slibů a skutek utek. Škoda.
  A tohle obelhávání, abychom se dostali ke slibované a – dle plánu – jednorázově distribuované aktualizaci, mi přijde trošku praštěné.
  No, nebudu jenom skeptik, ale nezdůvodněné prodlení mi opravdu velmi vadí. (pro šťouraly… mám nebrandované HD7)

 30. Tak jsem taky zkousel a take mi to update vubec nenabidne :(. HTC Mozart od Sunnysoftu :/

 31. Podarilo sa cca na 6. pokus. Data connection som odpojil po cca 16 sekundach, potom to dalsich cca 16 sekund trvalo kym sa mi zobrazila hlaska ze je dostupny update… Takze stahujem…

  PS: HTC 7 Trophy s romkou RUU_Spark_HTC_Europe_1.10.401.04_Spark_5.52.09

 32. HTC Mozart od Sunnysoftu: přesně podle návodu na 4.pokus (20, 25, 30, 15 sec.) Povedlo se při 15 sec. Jinak vlastní update trval asi 40 min.

 33. novotnyluky: Funguje, díky. Update na třetí pokus (25 sec, HTC Trophy)

 34. na HTC HD7 to nejde…. alebo možno niekomu hej ale mne nie… skúšal som to 30x predvčerom aj včera… a nejde to proste :( robím to podla návodu a nejde proste :(

 35. Tohle je typický Microsoft… Čekal jsem, že s novým WM to bude lepší, ale jak vidno není.

 36. tompec: toto neni WM ale WP teda Windows Phone 7 ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).