TOPlist

Návod: Jak vyvolat NoDo aktualizaci na některých telefonech s Windows Phone 7?

Microsoft minulý týden začal uvolňovat NoDo aktualizaci pro operační systém Windows Phone 7. Někteří uživatelé měli štěstí a aktualizace jim byla nabídnuta, na aktuálně testovaný HTC 7 Pro update rovněž dorazil, nicméně ve fóru se objevilo i velké množství reakcí od čtenářů, kteří na uvolnění zatím stále čekají. My pro vás máme návod, pomocí kterého lze update na některých nebrandovaných telefonech vyvolat (potvrzené jsou modely HTC 7 Trophy či Samsung Omnia 7).

Postup není nikterak složitý a nevyžaduje odemčení zařízení, jde především o správné načasování. Než se do celého procesu pustíme, pojďme si připomenout, co vlastně NoDo aktualizace nabízí.  Mezi hlavní novinky patří podpora pro kopírování a vkládání textu, rychlejší spouštění/probouzení aplikací a lepší vyhledávání v Marketplace. Po instalaci aktualizace je konečně možné v nastavení systému (About) zjistit MAC adresu zařízení. Kompletní popis změn naleznete v našem fóru, kde se systému Windows Phone 7 podrobně věnujeme.

Tipy na články věnované systému Windows Phone 7
• Kompletní seznam změn, které přináší NoDo aktualizace pro WP
• Keynote Steva Ballmera: Windows Phone 7 dostanou multitasking, IE9, Twitter a lepší SkyDrive 
• Nokia a Microsoft začali spolupracovat: Dočkáme se chytrých telefonů s Windows Phone 7 
• Velký rozcestník článků, návodů a odkazů o Windows Phone 7 
• Windows Phone 7: Všeobecná diskuze 

-

Mějte na paměti, že následující postup nemusí fungovat na všech zařízeních, takže pokud se vám update nepodaří vyvolat, budete zkrátka muset počkat, až vám jej telefon nabídne sám. Vše provádíte na vlastní nebezpeční a server SmartMania.cz ani autor návodu nezodpovídají za škody, které mohou na zařízení vzniknout. Nevýhodu v tomto případě mají majitelé brandovaných zařízení, kteří buď musejí udělat debrand (neoficiální zásah), nebo ještě několik týdnů vyčkat, protože operátoři NoDo aktualizaci začnou nabízet později (do konce dubna by však měli mít všichni telefon aktualizovaný).

Postup
1)
Nejprve si stáhněte soubor USAIP.pbk z tohoto odkazu. Následně soubor otevřete a připojte se na VPN síť EUROIP PPTP Hungary s těmito údaji:
Jméno: demo, Heslo: demo (spojení se automaticky ukončí po sedmi minutách).
2) Připojte váš WP7 telefon k počítači
3) Ujistěte se, že máte v telefonu vypnutý Wi-Fi modul (Settings/Wi-Fi/Off) a ověřte, zda nemáte aktivní letadlový režim (Settings/Airplane mode/Off)
4) Spusťte Zune Software na počítači
5) V telefonu se přepněte do nastavení sítě (Settings/Cellular)
6) Nyní v Zune Software na PC automaticky vyhledejte update (nabídka Settings/Phone/Update)
7) Jakmile klinete na tlačítko Update v Zune Software, je důležité po zhruba 10 až 15 vteřinách v nabídce nastavení sítě v telefonu (bod 5, Cellular settings) vypnout datové přenosy (Data connection: Off)
8) Zune Software by vám nyní měl nabídnout update (otestováno na Samsungu Omnia 7). Jakmile se objeví informace o dostupnosti update, odpojte se od VPN sítě, protože jinak by se vám aktualizace stahovala enormně dlouhý čas. 

Pokud vám aktualizace nebude nabídnuta, zkuste postup v bodech 6 a 7 zopakovat. Důrazně také před aktualizací doporučujeme vypnout všechny programy na PC, které využívají internetového připojení (e-mail, IM, Skype a další). Nám se při prvním pokusu Zune Software nedokázal připojit k serveru jen z toho důvodu, že jsme měli na PC spuštěné programy využívající internetového připojení.

-

Pakliže uspějete, můžete se v diskuzi pod článkem podělit, na jakém zařízení jste update provedli. Pokud se vám aktualizaci vyvolat nepodaří, budete muset vyčkat, až k vám dorazí oficiálním kanálem.

Video: Novinky v NoDo aktualizaci pro Windows Phone 7

Zdroj: Xda-developers (via WPCentral)

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku