Domů » Bleskovky » Navigace Here Drive+ bude dostupná pro všechna zařízení s Windows Phone 8

Navigace Here Drive+ bude dostupná pro všechna zařízení s Windows Phone 8

Společnost Here, kterou vlastní Nokia, dnes oznámila chystané uvedení aplikace Here Drive+ pro všechny chytré telefony se systémem Windows Phone 8. Navigace Here Drive+ poskytuje přístup k celosvětové navigaci s offline mapovými poklady včetně hlasových pokynů.

Ceny jednotlivých verzí a dostupnost

Navigace Here Drive (s licencí pro lokální navigaci) pro telefony řady Lumia bude dostupná celosvětově zdarma ve Windows Phone Store, konkrétně bude k dispozici pro modely Lumia 720, 520 a 521 s možností přikoupení upgradu pro celosvětovou navigaci za 15,49 EUR.

Here Drive pro ostatní Windows Phone 8 telefony bude rovněž dostupný zdarma ve Windows Phone Store ve Francii, Itálii, Kanadě, Mexiku, Německu, Spojeném království, Španělsku a USA s možností přikoupení aktualizace pro celosvětovou navigaci za 15,49 EUR. Je škoda, že v tomto seznamu zatím chybí Česká republika.

Aplikace Here Drive+ s licencí pro celosvětovou navigaci pro telefony Lumia bude dostupná celosvětově zdarma ve Windows Phone Store, konkrétně pro modely Lumia 928, 925, 920, 822, 820, 810 a 620. 

A konečně, navigace Here Drive+ pro ostatní chytré telefony s Windows Phone 8 bude dostupná celosvětově ve Windows Phone Store za 34,99 EUR.

Aktualizace Here Drive (+) a Here Transit s novými funkcemi

Tento krok směřující k rozšíření dostupnosti navigacee souvisí s vydáním nových verzí Here Drive (+) a Here Transit, které budou obě dostupné ke stažení z Windows Phone Store během následujících dní. Aktualizace Here Drive (+) přináší dodatečná vylepšení, včetně funkce Mé trasy. Jedná se o funkci, která pomáhá zlepšit každodenní dojíždění. Mé trasy se postupně učí každodenní řidičské návyky uživatele a poskytují odhady a personalizovaná doporučení ohledně volby trasy v závislosti na aktuální dopravní situaci. Here Drive nyní přichází také s možností upgradu navigační licence z lokálního na globální pokrytí, a to přímo z aplikace. 

Nejnovější aktualizace navigace Here Transit dále zjednodušuje využívání hromadné dopravy a přidává panoramatický pohled. Předělaný design aplikace usnadňuje uživatelům plánování cest a přístup k předchozím či oblíbeným destinacím i k nejbližším zastávkám městské hromadné dopravy. Aplikace Here Transit bude na vybraných trzích dostupná také pro chytré telefony na platformě Windows Phone 8, které nepocházejí od společnosti Nokia, zda v tomto seznamu bude i Česká republika zatím nevíme. 

Navigace Here Transit bude dostupná celosvětově zdarma ve Windows Phone Store pro všechny chytré telefony Nokia Lumia s Windows Phone 8. Here Transit pro ostatní chytré telefony s Windows Phone 8 bude bezplatně dostupná ve Windows Phone Store ve Francii, Itálii, Kanadě, Mexiku, Německu, Spojeném království, Španělsku a USA. Je zajímavé, že v Austrálii, Číně, Dánsku, Finsku, Maďarsku, Nizozemsku, Norsku, Novém Zélandu, Rusku a Spojených Arabských Emirátech bude k dispozici za 1,99 EUR.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Skoda, ze podpora Here Transit je na SK nula bodov..

 2. Zatím nejde aktualizovat, možná asi jenom pro ČR.

 3. Našli tam nějakou chybu, tak to opravují a dočasně to stáhli.

 4. pre 720 bude treba mapy dokupovat, pre 620 (100 EUR lacnejsia) su zadarmo. Tomu nerozumiem… :-(

  • Ano, je to zvláštní. Řekl bych, že to je tím, že 620 vyšla dříve a měli jinak nastavenou cenovou politiku. Prostě tenkrát někde slíbili Here+ i pro 620, tak to teď drží. Škoda, pro mě jsou přijatelné modely 720 (velikost), 920 (výbava) a 1020 (vrrr, haf haf) a 720 je z nich logicky nejlevnější a tím i nejpřístupnější…

  • okoloiduci (neregistrovaný)

   asi chceli vydat jeden cenovo dostupny model, ktory je mozne k pausalu kupit za 1€, pre ludi co vela cestuju s celosvetovou navigaciou. a 720 zas pre ludi, ktori do zahranicia moc necestuju, a ak, tak nie svojim autom, ale zas viac napriklad fotia. a pre tych co vela aj cestuju aj fotia su zas vyssie modely, proste aby si kazdy nasiel to svoje…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).