Navigace Here Drive+ bude dostupná pro všechna zařízení s Windows Phone 8

Společnost Here, kterou vlastní Nokia, dnes oznámila chystané uvedení aplikace Here Drive+ pro všechny chytré telefony se systémem Windows Phone 8. Navigace Here Drive+ poskytuje přístup k celosvětové navigaci s offline mapovými poklady včetně hlasových pokynů.

Ceny jednotlivých verzí a dostupnost

Navigace Here Drive (s licencí pro lokální navigaci) pro telefony řady Lumia bude dostupná celosvětově zdarma ve Windows Phone Store, konkrétně bude k dispozici pro modely Lumia 720, 520 a 521 s možností přikoupení upgradu pro celosvětovou navigaci za 15,49 EUR.

Here Drive pro ostatní Windows Phone 8 telefony bude rovněž dostupný zdarma ve Windows Phone Store ve Francii, Itálii, Kanadě, Mexiku, Německu, Spojeném království, Španělsku a USA s možností přikoupení aktualizace pro celosvětovou navigaci za 15,49 EUR. Je škoda, že v tomto seznamu zatím chybí Česká republika.

Aplikace Here Drive+ s licencí pro celosvětovou navigaci pro telefony Lumia bude dostupná celosvětově zdarma ve Windows Phone Store, konkrétně pro modely Lumia 928, 925, 920, 822, 820, 810 a 620. 

A konečně, navigace Here Drive+ pro ostatní chytré telefony s Windows Phone 8 bude dostupná celosvětově ve Windows Phone Store za 34,99 EUR.

Aktualizace Here Drive (+) a Here Transit s novými funkcemi

Tento krok směřující k rozšíření dostupnosti navigacee souvisí s vydáním nových verzí Here Drive (+) a Here Transit, které budou obě dostupné ke stažení z Windows Phone Store během následujících dní. Aktualizace Here Drive (+) přináší dodatečná vylepšení, včetně funkce Mé trasy. Jedná se o funkci, která pomáhá zlepšit každodenní dojíždění. Mé trasy se postupně učí každodenní řidičské návyky uživatele a poskytují odhady a personalizovaná doporučení ohledně volby trasy v závislosti na aktuální dopravní situaci. Here Drive nyní přichází také s možností upgradu navigační licence z lokálního na globální pokrytí, a to přímo z aplikace. 

Nejnovější aktualizace navigace Here Transit dále zjednodušuje využívání hromadné dopravy a přidává panoramatický pohled. Předělaný design aplikace usnadňuje uživatelům plánování cest a přístup k předchozím či oblíbeným destinacím i k nejbližším zastávkám městské hromadné dopravy. Aplikace Here Transit bude na vybraných trzích dostupná také pro chytré telefony na platformě Windows Phone 8, které nepocházejí od společnosti Nokia, zda v tomto seznamu bude i Česká republika zatím nevíme. 

Navigace Here Transit bude dostupná celosvětově zdarma ve Windows Phone Store pro všechny chytré telefony Nokia Lumia s Windows Phone 8. Here Transit pro ostatní chytré telefony s Windows Phone 8 bude bezplatně dostupná ve Windows Phone Store ve Francii, Itálii, Kanadě, Mexiku, Německu, Spojeném království, Španělsku a USA. Je zajímavé, že v Austrálii, Číně, Dánsku, Finsku, Maďarsku, Nizozemsku, Norsku, Novém Zélandu, Rusku a Spojených Arabských Emirátech bude k dispozici za 1,99 EUR.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. CageJ (neregistrovaný)

  Skoda, ze podpora Here Transit je na SK nula bodov..

 2. Bender1 (neregistrovaný)

  Zatím nejde aktualizovat, možná asi jenom pro ČR.

 3. steelspace (neregistrovaný)

  Našli tam nějakou chybu, tak to opravují a dočasně to stáhli.

 4. matusco (neregistrovaný)

  pre 720 bude treba mapy dokupovat, pre 620 (100 EUR lacnejsia) su zadarmo. Tomu nerozumiem… :-(

  • mceza (neregistrovaný)

   Ano, je to zvláštní. Řekl bych, že to je tím, že 620 vyšla dříve a měli jinak nastavenou cenovou politiku. Prostě tenkrát někde slíbili Here+ i pro 620, tak to teď drží. Škoda, pro mě jsou přijatelné modely 720 (velikost), 920 (výbava) a 1020 (vrrr, haf haf) a 720 je z nich logicky nejlevnější a tím i nejpřístupnější…

  • okoloiduci (neregistrovaný)

   asi chceli vydat jeden cenovo dostupny model, ktory je mozne k pausalu kupit za 1€, pre ludi co vela cestuju s celosvetovou navigaciou. a 720 zas pre ludi, ktori do zahranicia moc necestuju, a ak, tak nie svojim autom, ale zas viac napriklad fotia. a pre tych co vela aj cestuju aj fotia su zas vyssie modely, proste aby si kazdy nasiel to svoje…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *