Domů » Bleskovky » Nástupce Xiaomi Mi A1 potvrzen stránkou Android.com. Na mobilní platby zapomeňte

Nástupce Xiaomi Mi A1 potvrzen stránkou Android.com. Na mobilní platby zapomeňte

Společnost Xiaomi tento pátek představí smartphone Mi 6X, tedy nástupce loňského modelu 5X, který se v našich končinách prodává jako Mi A1. Tento telefon se s předstihem objevil i na oficiálních stránkách Google Android.com, kde na sebe prozrazuje některé parametry.

Google prozradil, že Xiaomi Mi 6X dostane šestipaclový displej, 4 GB RAM a vnitřní úložiště s kapacitou 32 nebo 64 GB. Telefon má dále disponovat čtečkou otisků prstů, chybět však bude NFC čip, takže na mobilní bezkontaktní platby musíme bohužel zapomenout. XIaomi Mi 6X bude běžet na Androidu 8.1.0 Oreo, o existenci Android One verze se zatím Google nezmiňuje. Podle předchozích spekulací by telefon měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 626, jeho hlavní fotoaparát má tvořit dvojice snímačů s rozlišením 20 a 8 Mpx.

Xiaomi Mi A2: nástupce loňského hitu odkrývá další parametry

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).