Domů » Bleskovky » Nástupce Samsungu Galaxy Z Flip bude mít záměrně opožděnou premiéru. Jaký je důvod?

Nástupce Samsungu Galaxy Z Flip bude mít záměrně opožděnou premiéru. Jaký je důvod?

Očekávali jste, že lednový Samsung Unpacked Event přinese nejen vlajkové modely řady Galaxy S21, ale také pokračovatele ohebného véčka Galaxy Z Flip? V tom případě vás musíme zklamat. Původní záměr byl prý stejně jako loni odhalit obě rodiny telefonů současně, nakonec však padlo rozhodnutí premiéru véčkového telefonu odložit. Jaký je důvod?

Samsung Galaxy Z Flip 18

Veškerá sláva připadne Galaxy S21

I když by se dalo očekávat, že má Samsung problémy s vývojem nebo produkcí, není tomu tak. Důvod je čistě marketingový – Samsung nechce, aby se jeho vlajková řada Galaxy S21 dělila o slávu s jiným modelem, který by mohl narušovat její prodeje. Z tohoto důvodu představí nová generace Galaxy Z Flip později, údajně však stále v prvním kvartále příštího roku, pravděpodobně v březnu.

Podle nejnovějších indicií spolehlivého informátora Ice Universe by měla chystaná novinka nést jméno Galaxy Z Flip 3; Samsung tak patrně přeskočí dvojku, která bude patrně symbolicky přisuzována „letnímu“ Galaxy Z Flipu s podporou sítí 5G. Galaxy Z Flip 3 má být levnější než jeho předchůdci, přitom má nabídnout několik vylepšení, zejména v oblasti displeje – použitý má být 120Hz panel s tenčími okolními rámečky.

galaxy z flip

Na lednovém Unpacked Eventu se kromě trojice smartphonů máme dočkat ještě jedné novinky, a to bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Beyond. Ta by se prý dokonce mohla dostat i do základního balení modelové řady Galaxy S21.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Samsung vám řekl, že bude premiera opožděná? Opožděná by byla v případě, že by Samsung oficiálně uvedl datum premiéry a pak by ho posunul, což se nestalo.

    Tak proč ten bulvární lživý nadpis?

  2. 120Hz displej asi moc uzivatelu neoceni, stejne jako mensi ramecek (jedna z mala ochran displeje). Libil by se mi ale treba vetsi notifikacni displej na vnejsi strane, malinko vyssi kapacita baterie, dalsi fotoaparat s jinou funkci nez ty dosavadni, nebo stereo reproduktory. Jinak bude stacit soucasna 5G verze, a nebude proc menit. Ale tesim se a doufam… :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).