Domů » Bleskovky » Nástupce Samsungu Galaxy Fold má přinést podporu stylusu. Skončí řada Galaxy Note?

Nástupce Samsungu Galaxy Fold má přinést podporu stylusu. Skončí řada Galaxy Note?

Za dva týdny Samsung představí svůj druhý smartphone s ohebným displejem, který bude mít oproti loňskému modelu Galaxy Fold odlišnou konstrukci připomínající véčkové telefony. To však neznamená, že Samsung na form faktor své ohebné prvotiny zanevřel; údajně připravuje jejího řadového nástupce.

Samsung Galaxy Fold

Galaxy Fold 2 v přípravě. Nahradí Galaxy Note?

Pokračovatel Galaxy Fold je údajně vyvíjen pod kódovým označením Winner2 (původní model měl označení Winner) a bude nabízen ve dvou variantách – bez a s podporou sítí 5G. Telefon by měl mít 8“ vnitřní displej a pravděpodobně i vestavěný stylus, díky čemuž by mohl vytlačit ze hry řadu Galaxy Note. Ohebný displej má být chráněn ultratenkým sklem, které přinese vyšší odolnost; přeci jen ochrana displeje první generace je příliš měkká, aby odolala hrotu stylusu. V souvislosti s Galaxy Fold 2 se také mluví o jeho výbavě, která by měla zahrnovat čipset Qualcomm Snapdragon 865 a 12Mpx hlavní fotoaparát.

O tom, že blížící se Galaxy Z Flip nebude jediným ohebným smartphonem, naznačuje i nedávné oznámení finančních výsledků Samsungu, kde je mimo jiné zmíněno, že se mobilní divize v letošním roce zaměří na vlajkové a ohebné smartphony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. NOTE určitě nevytlačí, ne každej bude chtít skládací telefon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).