Domů » Bleskovky » Nové informace o Galaxy Z Flip: jak to bude se čtečkou otisků, vnějším displejem a nabíjením?

Nové informace o Galaxy Z Flip: jak to bude se čtečkou otisků, vnějším displejem a nabíjením?

S blížící se premiérou nových smartphonů od Samsungu se objevuje čím dál více informací o jeho výbavě. Prakticky kompletně známe všechny detaily o modelové řadě Galaxy S20, zatímco připravované véčko Galaxy Z Flip se daří Samsungu utajovat o něco lépe. I tak se podařilo informátorovi Maxi Weinbachovi posbírat několik nových informací.

Galaxy Z Flip: sklo místo plastu

Samsung Galaxy Z Flip bude telefon véčkové konstrukce, který bude mít uvnitř schovaný ohebný displej. Má se jednat o Dynamic AMOLED panel, který bude překrytý speciálním sklem „Samsung Ultra Thin Glass“. Sklo má být výrazně odolnější než plastové fólie nad ostatními ohebnými displeji.

Galaxy Z Flip bude reflektovat celkem tři stavy vnitřního displeje – zcela otevřený, zavřený a pak v úhlu 90°. Při poslední možnosti poslouží spodní část jako stojánek, který navíc budou moci vybrané aplikace využít pro zobrazení dodatečných ovládacích prvků.

Telefon bude disponovat i titěrným displejem na horní straně víka, má mít úhlopříčku 1“ a poslouží nejen jako ukazatel notifikací a stavu baterie, ale i jako hledáček při pořizování selfies hlavním fotoaparátem. Ten se bude nacházet vedle displeje a budou jej tvořit dva 12Mpx snímače, jeden s klasickou, druhý s širokoúhlou optikou. Véčko bude disponovat i běžnou selfie kamerkou, umístěna bude v otvoru vnitřního displeje.

Bezdrátové nabíjení nebude chybět

Galaxy Z Flip nebude ochuzen ani o čtečku otisků displeje, Samsung ji umístí na stranu telefonu. Chybět nemá ani bezdrátové nabíjení se schopností reverzního dobíjení periferií, nabíjení kabelem půjde maximálně výkonem 15 Wattů. Telefon poběží pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 855+, a to globálně.

Letos dorazí i Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Z Flip není vzhledem k odlišnému form-factoru přímý nástupce ohebného smartphonu Galaxy Fold, korejský gigant ale podle Maxe Weinbacha pracuje i na něm. Měl by disponovat 8“ ohebným displejem chráněným tenkým sklem, perem S Pen, čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 (s podporou 5G) a 108Mpx kamerou. Galaxy Fold 2 se údajně objeví v druhém čtvrtletí letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).