Domů » Bleskovky » Nástupce Nexusu 7: Asus chce prodat osm milionů kusů do konce roku

Nástupce Nexusu 7: Asus chce prodat osm milionů kusů do konce roku

Podle webu DigiTimes, který je známý kontakty ve výrobním řetězci, plánuje Asus prodat sedm až osm milionů kusů nástupce  tabletu Nexus 7 (recenze) do konce roku 2013. První milion zařízení má být vyroben v květnu a na pulty by mohl dorazit v červnu, zbytek prodejů proběhne do konce roku. 

 
Aktuální generace tabletu Nexus 7

Co můžeme očekávat od nástupce Nexus 7? Reuters, kde obvykle nenajdeme spekulace a informace jsou několikrát ověřené, potvrzuje displej s větším rozlišením, tenčí okraje a procesor má být od Qualcomm. Narozdíl od současné generace, která užívá čip Tegra 3 od NVidie. Spekulace z jiných zdrojů informace upřesňují na Snapdragon 600 a rozlišení displeje na 1080p (1920 x 1080 px).

Graf ceny produktu Google Nexus 7 16GB poskytuje server Heureka.cz

Kdy bude další generace Nexus 7 představena? Premiéra se očekává 15. května, první den Google I/O. Asus s osmi miliony předpookládá větší úspěch než v případě současného modelu Nexus 7. Ve srovnání s nejúspěšnějším tabletem na trhu – Apple iPad, je to pořád nízké číslo. Očekává se, že jen za první kvartál jich Apple prodá okolo 18 milionů.

David Podzimek

4 komentářů

 1. A už ten tablet bude mít i zadní kameru, slot na karty, připojení na hdmi, nebo to bude pořád jen hybrid? :-)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Lidé to už pochopí , nebo pořád nechápou význam řady Nexus?

  • Mluvit zde o významu nějaké řady, to je jen skočením na marketingové žvásty dodavatele, nic více. Zařízení buďto má, co člověk po něm chce, nebo nemá. Přijde mi to střelené, když kdejaký low-end či mobil střední třídy všechny tyto komponenty obsahuje …

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak vidíte, že to víte. Ty vlastnosti to má ve významu řady přístrojů Nexus.

   Takže si kupte ten low-end či mobil střední třídy, Google jako zákazník řady Nexus nezajímáte.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).