Nástupce Nexusu 7: Asus chce prodat osm milionů kusů do konce roku

Podle webu DigiTimes, který je známý kontakty ve výrobním řetězci, plánuje Asus prodat sedm až osm milionů kusů nástupce  tabletu Nexus 7 (recenze) do konce roku 2013. První milion zařízení má být vyroben v květnu a na pulty by mohl dorazit v červnu, zbytek prodejů proběhne do konce roku. 

 
Aktuální generace tabletu Nexus 7

Co můžeme očekávat od nástupce Nexus 7? Reuters, kde obvykle nenajdeme spekulace a informace jsou několikrát ověřené, potvrzuje displej s větším rozlišením, tenčí okraje a procesor má být od Qualcomm. Narozdíl od současné generace, která užívá čip Tegra 3 od NVidie. Spekulace z jiných zdrojů informace upřesňují na Snapdragon 600 a rozlišení displeje na 1080p (1920 x 1080 px).

Graf ceny produktu Google Nexus 7 16GB poskytuje server Heureka.cz

Kdy bude další generace Nexus 7 představena? Premiéra se očekává 15. května, první den Google I/O. Asus s osmi miliony předpookládá větší úspěch než v případě současného modelu Nexus 7. Ve srovnání s nejúspěšnějším tabletem na trhu – Apple iPad, je to pořád nízké číslo. Očekává se, že jen za první kvartál jich Apple prodá okolo 18 milionů.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku