Domů » Bleskovky » Nástupce Lumií? Tento telefon s ARMovými Windows má podporovat Android aplikace

Nástupce Lumií? Tento telefon s ARMovými Windows má podporovat Android aplikace

Poměrně neznámá značka Emperion začala v září loňského roku lákat na chystaný smartphone nazvaný Nebulus, který se má lišit od současné produkce tím, že jej bude pohánět systém od Microsoftu. První rendery naznačovaly přítomnost dnes už mrtvých mobilních Windows, pozdější tweety upřesnily, že telefon budou pohánět klasická Windows pro ARMové procesory. Tím ovšem tento příběh nekončí.

Windows 10 s podporou aplikací pro Android

Britská firma slibuje, že na telefonu půjdou spustit aplikace pro Android bez jakéhokoliv emulátoru a bez nutnosti přepínat mezi systémy. Jak to Emperion technicky dokáže, je zatím ve hvězdách, údajně však v této věci spolupracuje přímo s Microsoftem. Nad ARMovými Windows má běžet vlastní prostředí výrobce, pravděpodobně doplněné i o aplikaci pro telefonování; sám systém od Microsoftu totiž tuto schopnost postrádá.

emperion

Nebulus je pravděpodobně vyvíjen delší dobu, což prozrazují technické specifikace – telefon má pohánět postarší čipset Qualcomm Snapdragon 845. Z dalších známých parametrů jmenujme 128GB úložiště, 6,19“ displej, 6 000mAh akumulátor, reproduktory s certifikací Dolby a duální fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů. Díky USB-C konektoru půjde telefon připojit k většímu displeji a rozvinout plnou sílu desktopových Windows.

emperion1

Nebulus má jít do předprodeje za cenu 549 liber (asi 16 500 korun), ovšem otázkou je, zda se tak vůbec stane; zatím máme pouze pár na počítači vytvořených obrázků od neznámé značky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jklejna58
Uživatel
jklejna58

Kdyby tak už to dávno bylo.

Karel
Anonym
Karel

Je známo jestli tento mobil bude podporovat x86 aplikace, když je to ARM Win a je možnost připojit monitor? A bude více modelových řad? A ano vím že na Surface Pro X ta emulace x86 aplikací nefunguje úplně ideálně…

bkf1
Uživatel
bkf1

Měla by být i podpora x64, ale předpokládám, že ta emulace prostě nebude 100%ní, možná ani 50%ní. Uvidíme, třeba překvapí…