Domů » Bleskovky » Nástupce fotomobilu Nokia 9 PureView se odkládá. Známe příčinu

Nástupce fotomobilu Nokia 9 PureView se odkládá. Známe příčinu

Smartphone Nokia 9 PureView je poměrně rozporuplné zařízení, které doplatilo na odklady způsobené dlouhým vývojem hlavního pětičočkového fotoaparátu. Spekulovalo se, že HMD Global ještě do konce loňského roku stihne představit upravenou verzi s vylepšeným fotoaparátem a s novějším čipsetem, neboť původní verze používala o generaci starší Snapdragon 845, ale nakonec se tak nestalo. Možná se ale přeci jen dočkáme.

Nokia 9 PureView 13
Nokia 9 PureView

Nokia 9.2 PureView údajně dorazí až na podzim

Bohužel pokud by nová vlajková Nokia dorazila nyní, opět by ji poháněl o generaci starší čipset, a proto se v HMD údajně rozhodli odložit uvedení až na podzim letošního roku a osadit telefon nedávno představeným Snapdragonem 865. Ten byl měl přinést nejen výrazně vyšší výkon, ale také podporu sítí 5G.

S podporou 5G chce ale HMD začít ještě dříve, zřejmě již na veletrhu MWC by měla být představena nová Nokia vyšší střední třídy, kterou bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 765.

nokia

Podle upoutávky by měl tento telefon disponovat konvenčním fotoaparátem se třemi čočkami rozmístěnými do kruhového fotomodulu na zádech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments