Domů » Bleskovky » Nástupce fotomobilu Nokia 9 PureView se odkládá. Známe příčinu

Nástupce fotomobilu Nokia 9 PureView se odkládá. Známe příčinu

Smartphone Nokia 9 PureView je poměrně rozporuplné zařízení, které doplatilo na odklady způsobené dlouhým vývojem hlavního pětičočkového fotoaparátu. Spekulovalo se, že HMD Global ještě do konce loňského roku stihne představit upravenou verzi s vylepšeným fotoaparátem a s novějším čipsetem, neboť původní verze používala o generaci starší Snapdragon 845, ale nakonec se tak nestalo. Možná se ale přeci jen dočkáme.

Nokia 9 PureView 13
Nokia 9 PureView

Nokia 9.2 PureView údajně dorazí až na podzim

Bohužel pokud by nová vlajková Nokia dorazila nyní, opět by ji poháněl o generaci starší čipset, a proto se v HMD údajně rozhodli odložit uvedení až na podzim letošního roku a osadit telefon nedávno představeným Snapdragonem 865. Ten byl měl přinést nejen výrazně vyšší výkon, ale také podporu sítí 5G.

S podporou 5G chce ale HMD začít ještě dříve, zřejmě již na veletrhu MWC by měla být představena nová Nokia vyšší střední třídy, kterou bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 765.

nokia

Podle upoutávky by měl tento telefon disponovat konvenčním fotoaparátem se třemi čočkami rozmístěnými do kruhového fotomodulu na zádech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Xeon prosím, jen nechápu proč si S865 nedomluvili dřív?

    • Vždyť je to Nokia, tam by bylo spíš divné, když by něco fungovalo včas a dle představ :D
      To spíš bude tím, jestli neladí, seč jim síly stačí fotografické vlastnosti tohoto kousku, protože SOC byl jen jedním z pár důvodů, proč Nokia 9 … slušně řešeno … úplně nepovedla. Každopádně už jen ten upgrade ze Snapdragonu 845 by měl masivně zjednodušit zpracování vstupů z „light kamer“.

  2. Ja som zvedavý na náhradu Nokie 8 a nie 8.1 neberiem

  3. Znamena to, ze verzi 9.1 uplne vypusti a az na podzim predstavi rovnou verzi 9. 2?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).