Domů » Bleskovky » Nástroj Work Wide umožní na BlackBerry Passport používat 2 aplikace současně

Nástroj Work Wide umožní na BlackBerry Passport používat 2 aplikace současně

BlackBerry Passport (viz recenze) je už tak telefon stavěný od píky pro maximální produktivitu. Výrobce během jeho oficiálního představení apeloval na možnosti praktického využití jeho obzvláště širokého displeje se čtvercovým formátem, vývojář Brian Scheirer se ale postaral, abyste využití 4,5 palce široké obrazovky posunuli za hranice možností operačního systému.

BlackBerry Passport poháněný systémem BlackBerry 10.3 nabízí již v základu true multitasking, tedy až 8 aktivních aplikací v popředí s živě se aktualizujícími Active Frames. Do softwarového tržiště ale nově přibyla velice zajímavá aplikace Work Wide, která nabídne „split-screen“ funkcionalitu, tedy možnost používat na jedné obrazovce paralelně dvě aplikace podobně jako to umí grafická nástavba od Samsungu nebo Metro rozhraní stolních Windows 8.1.

V případě Work Wide sice nelze očekávat systémovou integraci, funguje to trochu oklikou. Vývojář do aplikace zabudoval pestrou nabídku nástrojů jako webový browser, prohlížeč obrázků, textových dokumentů, kalkulačku a rozhraní pro vytváření zpráv a sdílení obsahu. Tyto nástroje můžete zobrazit ve dvou oknech vedle sebe a dle potřeby posouvat hranici mezi dvěma nástroji. Tuto nativní aplikaci najdete na BlackBerry World a je dostupná exkluzivně pouze pro BlackBerry Passport.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

4 komentářů

  1. BlackBerry by se mohlo inspirovat a začlenit to přímo do systému v nějaké další aktualizaci. Využitelnost je, konkrétně u displeje Passportu, opravdu velká.

  2. vojta66 (neregistrovaný)

    škoda, že nasdílet lze velmi omezený počet aplikací. zatím. doufám, že autor bude ve vývoji pokračovat. ostatně, proto jsem ho také podpořil zakoupením za celkem vysokých 58czk

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).