Domů » Bleskovky » Nástroj na odemčení telefonů s Windows Phone 7.5 se blíží

Nástroj na odemčení telefonů s Windows Phone 7.5 se blíží

Velká část telefonů s Windows Phone už obdržela aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému s kódovým označením Mango. Někteří šťouraví uživatelé, kteří nedisponují vývojářským účtem u Microsoftu, tím byli připraveni o možnost odemknout svá chytrá zařízení a vrtat se v jejich nastavení nebo instalovat aplikace, které nejsou dostupné v Marketplace (např. beta verze, programy vyžadující hluboké napojení na systém apod.). Aktualizace totiž zacelila všechny dírky v systému, které umožnily populárnímu nástroji Chevron jeho odblokování.

-

Na oficiálních stránkách ChevronWP7 Labs se ale v pátek objevila potěšující zpráva, a sice že se už během několika týdnů můžeme těšit na novou verzi, která umožní (nejen) vývojářům odemknout jejich smartphony s Mangem. Díky spolupráci s Microsoftem se z Chevronu stal oficiální nástroj, což sice celý proces značně zjednoduší, přináší to ale i svá úskalí. Celý postup odemčení telefonu uvádíme níže.

 • Budete se muset registrovat na stránkách ChevronWP7 Lab. K tomu bude třeba Windows Live ID. (Nemusí být shodné s tím ve vašem telefonu.)
 • Pořídíte si přístup k odemykacím nástrojům. Cena je 9 dolarů, platba přes PayPal. Objednávka vám umožní neomezené odemykání jednoho zařízení.
 • Stáhnete a nainstalujete si ChevronWP7.
 • Váš smartphone bude zařazen do fronty. Až na něj přijde řada, bude na dálku odemčen.

Zjednodušení procesu snad přiláká více fanoušků platformy, pro které je vyvíjení jen koníčkem a nechtějí nebo nemohou platit 99 dolarů za developer účet u Microsoftu. Můžeme se proto těšit na rozšíření komunity a na celou řadu nových homebrew utilit a aplikací.

Zdroj: ChevronWP7

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. Super, přichází období bastlení :-)

 2. to je vtip ten postup? alebo je za tým MS?

  nejaké poriadné modefikácie a romky ala WM a android sa asi čakať nedajú, čo?

 3. Petr (neregistrovaný)

  Microsoftu už nestačí, že dostává prachy od výrobců mobilů s androidem, ale už i z odemčení vlastního OS. :D:D

  • Nevim co je na tom tak vtipneho. Podle me excelentni tah. Treba ja si to za tech $9 100% koupim.

   Budu mit moznost instalovat aplikace, ktere treba v marketu nejsou z duvodu, ze delaji v systemu neco, co MS nechce. Typicky vyzvaneci profily (netusim proc to MS vadi), pristup k souborovemu systemu, mass storage apod.

   Proste parada.

  • mlndsk: Tak tomu bych moc nevěřil. Otázkou zůstává, kolik takových aplikací si budeš moct naistalovat, a co ti vlastně odblokování umožní- dost ale pochybuji, že to bude až tak otevřené, jak si myslíš. A když jo, tak to bude určitě jen super :-)

  • mimonaut (neregistrovaný)

   ..pořád lepší, než „illegal“ jailbreak bez záruky funkčnosti.. těch 200,- je pojistka, aby to dělal jen ten, kdo o to z nějakého důvodu opravdu stojí… Dle mého skvělý tah, zachová se konzistentnost funkčního systému, nedojde k roztříštění funkčnosti jako u WindowsMobile

 4. Lukas (neregistrovaný)

  Já si myslím že to odblokování nebude jen tak…určitě v tom bude nějaký háček. POkud to odblokují tak stejně dají do oběhu nějaký file manager za hezký peníz aby jsi se mohlů vůbec dostat do systemu.

  Já sem měl Windows Phone 7.5 mango a vymenil sem ho android protože nejsem z těch co si koupí za 2.000 navigaci a nějakaké appky za takové prachy. Jako přiznám že windows phone je rychlejší, ale to je z důvodu že je zamčený a protože se do něj nedá nic dostat a je rychlejší…aůe jak povolí odemčení, tak si dovolím tvdit že spadne pod úrove’n androidu :-)

  To je moje teorie :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).