TOPlist

Nástroj na odemčení telefonů s Windows Phone 7.5 se blíží

Velká část telefonů s Windows Phone už obdržela aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému s kódovým označením Mango. Někteří šťouraví uživatelé, kteří nedisponují vývojářským účtem u Microsoftu, tím byli připraveni o možnost odemknout svá chytrá zařízení a vrtat se v jejich nastavení nebo instalovat aplikace, které nejsou dostupné v Marketplace (např. beta verze, programy vyžadující hluboké napojení na systém apod.). Aktualizace totiž zacelila všechny dírky v systému, které umožnily populárnímu nástroji Chevron jeho odblokování.

-

Na oficiálních stránkách ChevronWP7 Labs se ale v pátek objevila potěšující zpráva, a sice že se už během několika týdnů můžeme těšit na novou verzi, která umožní (nejen) vývojářům odemknout jejich smartphony s Mangem. Díky spolupráci s Microsoftem se z Chevronu stal oficiální nástroj, což sice celý proces značně zjednoduší, přináší to ale i svá úskalí. Celý postup odemčení telefonu uvádíme níže.

  • Budete se muset registrovat na stránkách ChevronWP7 Lab. K tomu bude třeba Windows Live ID. (Nemusí být shodné s tím ve vašem telefonu.)
  • Pořídíte si přístup k odemykacím nástrojům. Cena je 9 dolarů, platba přes PayPal. Objednávka vám umožní neomezené odemykání jednoho zařízení.
  • Stáhnete a nainstalujete si ChevronWP7.
  • Váš smartphone bude zařazen do fronty. Až na něj přijde řada, bude na dálku odemčen.

Zjednodušení procesu snad přiláká více fanoušků platformy, pro které je vyvíjení jen koníčkem a nechtějí nebo nemohou platit 99 dolarů za developer účet u Microsoftu. Můžeme se proto těšit na rozšíření komunity a na celou řadu nových homebrew utilit a aplikací.

Zdroj: ChevronWP7

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku