Domů » Bleskovky » Nastal konec tlačítek? Další generace Apple Watch má nabídnout jiné řešení

Nastal konec tlačítek? Další generace Apple Watch má nabídnout jiné řešení

Fyzických tlačítek se společnost Apple u svých zařízení postupně zbavuje, ať už jde o touchbar na MacBoocích, nebo domovské tlačítko na iPhonech. Nově mají o svá tlačítka přijít také chytré hodinky Apple Watch, které naopak ve světě chytrých hodinek princip ovládání prosadily, především pak digitální korunku.

Budou takto vypadat některé z budoucích Apple Watch?

Podle serveru Fast Company nová generace Apple Watch o tlačítka nepřijde v pravém slova smyslu, jejich funkčnost bude ale nahrazena Taptic enginem (haptická/vibrační odezva), jako tomu bylo v případě domovského tlačítka u novějších iPhonů. V redakci jsme rozhodně zvědaví, jak si s tímto v Cupertinu poradí.

iPhone X: recenze

Starší spekulace a patenty naznačovaly, že bychom se v budoucnu mohly dočkat Apple Watch s kruhovým displejem, nicméně zatím není jisté, zda to bude platit pro letošní model, nebo až pro další generaci.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Vzhledem k tomu, ze tady jsou hodinky primo na ruce, tak tu haptickou odezvu by meli zvladnout jeste lip nez u domovskeho tlacitka na iPhonech, tam je totiz treba dost citit i zadni strana telefonu. Kazdopadne tak i tak lepsi haptiku nikdo nema, takze by to snad melo byt dobre – narozdil od dost ubohych vibraci na novem HTC U12+, kde to poradne nefunguje, ale hlavne ze tak nahradili vsechny tlacitka… :D

  2. No, je to skvělý, ale kdyby to fungovalo na tlak a ne na dotek. Takto když chcete například voděodolný case, máte smůlu. To se samozřejmě hodinek až tolik netýká, i tak ale předpokládam, že když se mi spotí ruka nebo se celé hodinky namočí, bude omezená funkčnost.

    • lidi co nosi obal na hodinky bych uz fakt zabil.. to je uz totalni prasarna

    • Vodeodolny obal je snad omluvitelny. Predpokladam, ze jej nenosi bezne. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).