Domů » Bleskovky » Náhrada za Google služby je téměř hotová. Huawei ji začne nasazovat příští rok

Náhrada za Google služby je téměř hotová. Huawei ji začne nasazovat příští rok

Nové smartphony značky Huawei nemohou kvůli americkému zákazu používat Android se službami a aplikacemi od Google, proto čínský výrobce chystá vlastní alternativy. Namísto ekosystému aplikací a službám Google Mobile Services (GMS) připravuje vlastní aplikace a sadu služeb Huawei Mobile Services (HMS). Podle oficiálního vyjádření generálního ředitele Huawei a Honor pro Indii Charlese Penga by měl být tento vlastní ekosystém aplikací a služeb dokončen do konce letošního roku.

Huawei se bez Google obejde, zatím však pouze v Indii

Na telefonech Huawei by tak neměly chybět náhrady za aplikace jako jsou Google Mapy, Google Drive či Gmail, stejně tak má Huawei přijít s vlastními platbami, herní platformou a aplikací pro zasílání zpráv. Nutno podotknout, že výše uvedená slova platí zejména pro služby a aplikace populární na indickém trhu, koneckonců zde čínská firma spolupracuje s vývojáři nejpopulárnějších 150 aplikací v Indii.

huawei

Jak to bude na globálním trhu, je prozatím nejasné. Charles Peng ve stejném rozhovoru naznačil, že příští smartphone značky Honor dorazí se službami Google, byť zatím není jisté, jak toho čínská firma docílí, neboť k těmto službám nemá povolený přístup.

Huawei pumpuje velké finanční prostředky do vývojářů, aby plnili obchod aplikací Huawei App Gallery. Náhrady za některé služby ale bude pro západní trhy těžké obstarat, například za videokanál YouTube.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
103 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments