TOPlist

Nahlédněte do interiéru Audi Q4 e-tron, výbavou ve své třídě překvapí

audi q4 etron 3

Německá automobilka Audi se už nějakou chvíli zaměřuje také na elektromobily s označením e-tron. Zatímco čekáme na prémiový model e-tron GT, automobilka se pochlubila interiérem druhého chystaného elektroauta s označením Q4 e-tron. Ten překvapí spoustou chytrých řešení, ve své třídě dosud neviděných.

Audi Q4 e-tron má vnější délku 4590 milimetrů, šířku 1865 milimetrů a vnější výšku 1613 milimetrů. Svými vnějšími rozměry se tak řadí do segmentu větších kompaktních SUV. Její přední převis je pouhých 86 centimetrů, naopak rozvor náprav je velkorysých 2,76 metru – ještě více než v segmentu středně velkých SUV. Výsledný interiér se může s délkou 1,83 metru směle porovnávat s velkými SUV vyšší třídy.

audi q4 etron 1
Audi Q4 e-tron

Nový elektromobil překvapí množstvím vnitřních úložných prostorů, jejichž celkový objem je 24,8 litru, středová konzola nese dva držáky nápojů a uzavíratelnou schránku o objemu 4,4 litru. Ve výplních všech čtyř dveří jsou držáky pro uložení lahví o objemu až jeden litr. Zavazadlový prostor modelu Audi Q4 e-tron má objem 520 litrů, sklopením opěradel zadních sedadel je poté k dispozici 1490 litrů volného prostoru.

Nepřehlédněte – Test Audi A6 55 TFSi e (2021): plug-in hybridní sportovní univerzál

Velký posun se odehrál také v systému ovládání celého auta. K dispozici je Audi virtual cockpit pro řidiče, centrální displej MMI touch, hlasové ovládání v češtině nebo průhledový displej s rozšířenou realitou, která informuje řidiče o tom nejdůležitějším přímo v jeho zorném úhlu. O poslední jmenované se stará jednotka pro vytváření obrazu PGU (Picture Generation Unit).

audi q4 etron 2
Audi e-tron GT a Q4 e-tron

Zdrojem obrazového signálu je takzvaný AR Creator, který se stará například o navigaci pomocí vznášející se šipky neboli dronu, nebo o hlídání řízení uprostřed jízdního pruhu. Středový ovládací panel je dotykový a na výběr je ze tří variant. Ta nejvybavenější má velikost 11,6″ a rozlišení 1764 x 824 pixelů, což je doposud největší ovládací panel ve vozech Audi.

Na své si přijdou i milovníci luxusu. Ve volitelné výbavě se nachází například vyhřívání sedadel či materiály jako kůže Nappa a zdobení z lipového dřeva. Ekologové naopak mohou sáhnout po materiálech vyrobených z recyklovaných PET lahví. O cenách či dostupnosti se automobilka z Ingolstadtu nezmínila.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku