Nadupané HTC DIx s 1080p displejem, quad-core CPU a 1,5 GB RAM

Vypadá to, že se HTC chystá promluvit do žebříčku nejvýkonnějších telefonů s Androidem. Podle severu HTCsource.com tato tchaj-wanská společnost připravuje nabušený smartphone s kódovým označením „DIx„, který bude vybavený pětipalcovým fullHD displejem (1794 x 1080 px, 418 ppi), čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4, 1,5 GB operační paměti RAM, 16 GB vnitřní paměti a operačním systémem Android 4.1 obohaceným o uživatelské prostředí Sense.

 
Tajemné HTC s 5″ fullHD displejem na první fotografii 

Další parametry zatím zveřejněny nebyly a bohužel pro nás se očekává, že se tento smartphone nejprve objeví na americkém trhu exkluzivně u operátora Verizon, ale později se snad dočkáme i verze pro Evropu. Jsme také zvědaví, jaký akumulátor dostane tenhle dravec do výbavy a zda dokáže obstát alespoň jeden den při běžném používání.

Je možné, že se oficiálního představení dočkáme na tiskové konferenci v New Yorku, která se koná 19. září a kde mají být mimo jiné představeny tři telefony s operačním systémem Windows Phone 8.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku