Domů » Bleskovky » Nabušený Snapdragon 845: který telefon jej nabídne jako první?

Nabušený Snapdragon 845: který telefon jej nabídne jako první?

Nedávno jsme vás informovali o tom, že práce na vývoji nových vlajkových modelů Samsungu již započaly. Není pochyb o tom, že se bude Samsung do těchto telefonů snažit vsadit maximum inovací a výkonu. Právě celkový výkon je prozatím velkou neznámou, poslední informace však naznačují, že bude společnost opět krok před konkurencí. Informoval o tom uživatel Twitteru Eldar Murtazin.

Minulý rok měl Samsung na Snapdragon 835 jistou exkluzivitu a vykoupil veškeré zásoby pro svůj model S8/S8+, ze začátku tedy ostatní výrobci poměrně strádali. Jak se nyní zdá, stejný scénář se bude konat i u chystaných modelů S9/S9+, které by měly dostat zatím nepředstavený Snapdragon 845. I tentokrát bude nový čip z velké části vyráběn právě společností Samsung, a to především díky její kapacitě výrobních linek, které jsou pro Qualcomm jako požehnáním.

Je prozatím velmi nepravděpodobné, že by se chtěl Samsung od Qualcommu odtrhnout a nabízet v nových modelech výhradně své čipy řady Exynos, proto počítáme i se zapojením amerického giganta. Zajímavé bude také sledovat výkonnostní rozdíly mezi oběma konkurenty, neboť až doteď si byly vcelku rovnocennými soupeři.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).