Domů » Bleskovky » Nabušené Vivo NEX 3 se zbavuje tajemství. Známe všechny specifikace i datum premiéry

Nabušené Vivo NEX 3 se zbavuje tajemství. Známe všechny specifikace i datum premiéry

Připravovaný smartphone Vivo NEX 3 jsme před nedávnem viděli na videu, ovšem jeho autor nám neprozradil parametry tohoto nepochybně zajímavého zařízení. Přestože hlavním trhákem se stane obrovský displej táhnoucí se za hranice přední strany, ani ostatní výbava nebude k zahození.

Vivo NEX 3 UNBOXING - The Limitless smartphone.

Vivo NEX 3: obrovský displej a špičkové parametry

Parametry chystaného telefonu prozrazují hned dva zdroje – uniklá tabulka specifikací a záznam čínské certifikace TENAA. Podle obou zdrojů dostane telefon obří 6,89″ AMOLED displej s rozlišením 2 256 × 1 080 pixelů. Čtečka otisků prstů na zádech chybí, což může znamenat dvě věcí – buď je přímou součástí displeje, nebo ji výrobce vynechá úplně.

Telefon má totiž dostat vysouvací selfie kamerku s ToF senzorem, která má provádět autentizaci uživatele na základě 3D skenu jeho obličeje. Rozlišení selfie kamerky má být 16 megapixelů.

Hlavní fotoaparát uprostřed skleněných zad bude soustředěn do vystouplého kruhového fotomodulu a budou jej tvořit celkem tři snímače s rozlišením 64 + 13 + 13 megapixelů. Fyzické rozměry telefonu budou 167,44 × 76,14 × 9,4 mm, což nejsou na bezmála sedmipalcový smartphone špatné veličiny. Hmotnost ale v kapse pocítíte, NEX 3 bude vážit 217,3 gramů, verze s 5G modemem bude ještě o gram těžší.

Vlajkový smartphone = vlajkový čipset a u Vivo NEX 3 tomu nebude jinak. O pohon se postará Qualcomm Snapdragon 855 opírající se o 8 nebo 12 GB RAM. Pro data bude připraven prostor o kapacitě 128, 256 nebo 512 GB, o paměťových kartách se žádný ze zdrojů nezmiňuje. Potěší ale přítomností sluchátkového jacku, který doprovodí USB-C konektor pro dobíjení 4 500mAh baterie. Maximální výkon nabíjení má být stanoven na 44 Wattů.

Hardwarové parametry Vivo NEX 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 167,44 × 76,14 × 9,4 mm, Hmotnost: 217,3 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855+, octa-core 1x 2,96 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,89", Full HD+, 1080 × 2256 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: výsuvná konstrukce, 16 Mpx, Full HD video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

vivo nex 3 specs

Premiéra v půlce září

Vivo NEX 3 již zná datum své oficiální premiéry, odehraje se 16. září v Šanghaji. Očekáváme, že cena telefonu nebude oproti předchůdcům vůbec nízká, spekuluje se o částce 4 000 CNY (13 200 korun bez DPH) za standardní verzi, za podporu 5G má být příplatek dalších 1 000 CNY (celkem asi 16 500 korun bez DPH).

nex 3

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

23 komentářů

 1. Ale no tak páni redaktoři co to je za termín obrovský jaký pak obrovský ale malá nudle :D

  • Bože ty jsi tak trapný, když tě tak nezajímají tak to nekomentuj jak nemocný osel. Běž dělat něco užitečného.

  • Ano nezajímají mě ale komentovat to musím když kvůli výrobcům a jejich divnému nápadu nudloidní displej si ani nemůžu vlastně koupit jiný mobil to důvod je se k tomu vyjádřit.

  • A změní se něco když bude tu spamovat diskuzi? Ne. Tak už se uklidni a běž něco dělat.

  • Však dělám píšu svůj názor co víc by jsi chtěl abych dělal?

  • Nekrmit.

 2. Carda: no a jak bys to teda udělal? Jak bys dal displej v poměru 16:9 na tělo telefonu, které je tak 21:9 a zároveň dodržel to, že displej bude přes celou čelní plochu?

  • Tak je jasný že je nesmysl 16:9 cpát do 21:9 těla jsou to úplně rozdílné poměry stran a takhle se to nedá nijak udělat. Ale když bude 6,5″ 16:9 tak by všechny nudle strčil do kapsy a ani by se o tolik nezvětšil když se použije vše co je k dispozici.

  • Cardo : jenomže mobil s 6,5 palcii dispelem a 16:9 by měl šířku přes 80mm a to už je dost na pytel

  • No a kde je problém? já ho v tom nevidím Mate 10 se mě normálně používá to vy jste ti co neumí mobil držet v ruce proto vám udělali nudloidní displeje hlavně by každou nudli nechal daleko za sebou velikostí displeje.

  • Cardo: a co máš teda momentálně za mobil?

  • Mate 10 má cca 78mm. To už je dost hrana. 16:9 a 6,5 palců by bylo na mobil do kapsy a do ruky fskt dost. Jestli chceš mobil s velkým displejem, tak si kup Note 10 plus. Je fakt obrovský.

  • Já ti dám takový příklad najdi si Honor Note 8 je to krasný mobil se 6,6″ 16:9 a tak velký mě nepřijde samozřejmě kdyby se na něm teď zapracovalo tak by měl daleko lepší výsledky co se týče rozměrů a přitom by si ten 16:9 zachoval a to by byl displej ten by strčil do kapsy i ten Note 10+ a když je o něm řeč má to furt nudlodní displej a to jde mimo mě ještě s dírou a bez jack konektoru a neboj viděl jsem ho na živo a tak velký není dokonce jsem ho měl i v ruce a Mate 10 mě zkrátka přišla že je prostě na tom lépe i rozměrem displeje.

  • Honor Note 8 😂 ti velký nepřijde? 179x91mm blazne. To se musí nosit krásně.

  • Původně jsem chtěl zmínit Samsung Galaxy W ([odkaz]) ale ten měl 7″ 16:9 ale to už je spíš tablet ale takový do 6,5″ ideální a hravě strčí každou nudli i tu budoucí do kapsy a ještě by se o dost zvětšila baterie.

  • Ale tohle je ten který jsem hledal [odkaz] ten má 6,3 a úplná pohoda na něj se ani ten Note nehrabe.

  • Pohoda?😁 Vždyť je to mastodont mezi mobily. Je to extrém, nezlob se na mě. Kdo chce něco tak velkého? Moc jich nebude.. M

  • Nekrmit.

  • Všichni touží po velkých displejích ale nudle to nejsou je to právě 6,5 16:9 to je potom obří displej.

  • Carda : velký displej to samozřejmě je, na 6,5 palců při tomto poměru je to ovšem i velký mobil (mastodont)

  • Mě to tak velký nepřijde takový se tu prodávali a ti co je měli to nečinilo problém je používat.

 3. Pavel Kapoun

  Tak já ten věčný pláč po „normálním“ poměru stran celkem chápu. Mám totiž starý tablet, který má rovněž 7 palců displej. Akorát plocha jeho displeje je o 100% větší. Takže asi tak…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).