- Na WhatsApp nejspíše brzy dorazí nová vychytávka, kterou můžete znát z Instagramu
- Uživatelé budou moci reagovat s emoji srdíčkem pouhým poklepáním na zprávu
- Server WABetaInfo funkci objevil v betaverzi, pravděpodobně se objeví v následující aktualizaci
Nedávno jsme vás informovali o tom, jak se rozrostla základna amerických uživatelů u nás velmi populární chatovací aplikace WhatsApp, a zmiňovali jsme, že Meta nesmí usnout na vavřínech a WhatsApp neustále vylepšovat, aby lidé nedali přednost raději například službám RCS.
Funkce, která šetří čas a umožní pohodlnější reagování na zprávy
A nyní server WABetaInfo uvádí, že Meta možná brzy přidá do oblíbeného „kecálka“ novou, zajímavou a bezesporu čas urychlující funkci. Jedná se o dvojité klepnutí na zprávu, po kterém se u ní ve výchozím stavu objeví srdíčko. Podobné možnosti reagování mohou uživatelé znát z aplikace Instagram, rovněž spadající pod Zuckerbergovu společnost.
Doposud bylo pro reakce potřeba danou zprávou stisknout a chvíli podržet, než se rozbalila nabídka různých emotikonů. Jejich nabídka byla zpočátku omezená, ovšem nejspíše po zpětné vazbě uživatelů Meta nedávno přidala tlačítko s ikonkou plus, jež umožňovalo reagovat naprosto libovolným emoji.
Funkce byla spatřena v nejnovější betaverzi
Nyní se Meta nejspíše opět snažila vyjít svým uživatelům vstříc a přinesla zmiňovanou funkci, tolik oblíbenou u přímých zpráv na Instagramu. Ta byla spatřena v nejnovější betaverzi aplikace WhatsApp pro Android (verze 2.24.11.16), ale stále se prý na ní pracuje. K uživatelům se pravděpodobně dostane s budoucí aktualizací.
Důležité je rovněž poznamenat, že nejsou žádné zprávy o tom, že by bylo možné tuto vychytávku vypnout, přestože je možné, že může některým uživatelům způsobovat nepříjemnosti. Kupříkladu by mohli omylem reagovat na staré zprávy při procházení historie chatu.
Dá se ovšem také konstatovat, že se jedná, zejména mezi mladými uživateli, o bezesporu vytouženou funkci, která podstatně urychlí a zjednoduší možnost reagování, a lze tak očekávat, že bude přijata valnou většinou pozitivně.