Domů » Bleskovky » Na Vánoce bylo aktivováno 17,4 milionů zařízení s iOS a Androidem

Na Vánoce bylo aktivováno 17,4 milionů zařízení s iOS a Androidem

Chytrá zařízení pod stromečkem již dávno nejsou ničím ojedinělým, ba naopak se jedná o čím dál častější jev. Může za to i snižování cen a neustále se rozšiřující nabídka, kdy si téměř každý najde něco, co mu vyhovuje. Mnoho jedinců se nyní raduje z nových smartphonů a tabletů, jejichž prodeje letos opět dosahovaly rekordních čísel. Počet aktivací přístrojů s Androidem či iOS totiž v úterý, kdy za velkou louží rozbalují dárky, činil 17,4 milionů. Uvážíme-li, že v tomto čísle nejsou zahrnuty přístroje s Windows Phone či Blackberry, jedná se o vskutku velmi vysokou hodnotu.

Další změnou oproti běžným dnům byl také počet aktivovaných tabletů. Ten totiž obvykle činil přibližně jednu pětinu, zatímco v den likvidace balících papírů nepatrně přesahoval polovinu.

Na závěr je také úsměvné porovnání stahovaných aplikací. Obvykle se nejvíce stahuje mezi sedmou a desátou hodinou večerní, ve zmiňovaný den však data z obchodů s aplikacemi nejvíce proudila od devíti ráno až do pozdního večera. 

Z výše uvedených informací je tedy zřejmé, že popularita chytrých telefonů a tabletů stále roste a zatím se nezdá, že by se v tomto ohledu mělo cokoliv měnit.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. fero (neregistrovaný)

  A nevíte někdo o číslech WP?

  • Vzhledem k absolutním hodnotám se zřejmě čísla pohybují na úrovni statistické chyby:-)

  • Vzhledem k tomu,ze nemas v ruce zadne podklady,cim by jsi to dolozil,je to jen tlachani z tve strany.

  • htcjirka“ Kdybych tušil, že to budeš číst, dal bych před to tag „nadsázka“, opět chápu kousek tebe.

  • Clovek tve rypani za ty leta zna,takze nadsazka davej radsi vsude.

  • ching-pun (neregistrovaný)

   18.026.654 !!!! (zdroj cinske centrum mobilnych aplikacii)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).