Domů » Bleskovky » Na Vánoce bylo aktivováno 17,4 milionů zařízení s iOS a Androidem

Na Vánoce bylo aktivováno 17,4 milionů zařízení s iOS a Androidem

Chytrá zařízení pod stromečkem již dávno nejsou ničím ojedinělým, ba naopak se jedná o čím dál častější jev. Může za to i snižování cen a neustále se rozšiřující nabídka, kdy si téměř každý najde něco, co mu vyhovuje. Mnoho jedinců se nyní raduje z nových smartphonů a tabletů, jejichž prodeje letos opět dosahovaly rekordních čísel. Počet aktivací přístrojů s Androidem či iOS totiž v úterý, kdy za velkou louží rozbalují dárky, činil 17,4 milionů. Uvážíme-li, že v tomto čísle nejsou zahrnuty přístroje s Windows Phone či Blackberry, jedná se o vskutku velmi vysokou hodnotu.

Další změnou oproti běžným dnům byl také počet aktivovaných tabletů. Ten totiž obvykle činil přibližně jednu pětinu, zatímco v den likvidace balících papírů nepatrně přesahoval polovinu.

Na závěr je také úsměvné porovnání stahovaných aplikací. Obvykle se nejvíce stahuje mezi sedmou a desátou hodinou večerní, ve zmiňovaný den však data z obchodů s aplikacemi nejvíce proudila od devíti ráno až do pozdního večera. 

Z výše uvedených informací je tedy zřejmé, že popularita chytrých telefonů a tabletů stále roste a zatím se nezdá, že by se v tomto ohledu mělo cokoliv měnit.

Zdroj

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments