TOPlist

Na obzoru je první skládačka se Snapdragonem 8 Gen 2. Která značka jej představí?

vivo x fold dojmy recenze
  • Snapdragon 8 Gen 2 si brzy najde cestu do prvního ohebného smartphonu
  • Prvenství by měl získat smartphone Vivo X Fold 2

Vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 už pohání několik vlajkových smartphonů s Androidem, ale zatím se nedostal do žádného ohebného zařízení. Podle informátora Digital Chat Station je ale premiéra prvního takového telefonu na spadnutí. Která značka překvapí jako první?

Podle všeho by si prvenství měl uzmout smartphone Vivo X Fold 2, jehož premiéra se pravděpodobně uskuteční někdy v příštích týdnech. První generace přišla na svět loni v dubnu, do světa se ale bohužel nepodívala, oficiálně je dostupná pouze v Číně. Zda má Vivo s jejím pokračovatelem jiné plány, v tuto chvíli nevíme.

Vivo X Fold 2 má přinést několik mezigeneračních vylepšení, kromě nejnovějšího čipsetu se údajně můžeme těšit na větší akumulátor s kapacitou 4 800 mAh nebo rychlejší 120W nabíjení. Telefon by měl dále dostat vnitřní obrazovku s 2K rozlišením, ultrazvukovou čtečku otisků prstů a hlavní fotoaparát s optickou stabilizací založený na 50Mpx fotočipu Sony IMX866, který známe ze smartphonu Vivo X80.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku