Domů » Bleskovky » Na MWC se chystá i Realme. Jaké telefony na svém první globální akci představí?

Na MWC se chystá i Realme. Jaké telefony na svém první globální akci představí?

Na konci tohoto měsíce otevře své brány tradiční barcelonský veletrh MWC, který nepochybně přinese spoustu zajímavých přírůstků do světa smartphonů. Chybět na něm tradičně nebude ani naše redakce (Jiří Hrma, Richard Streit & Petr Uhlíř). Některé tiskové konference musíme kvůli koronaviru oželet, jiné zase oproti minulým letům přibudou. Jednou takovou bude premiéra nových smartphonů značky Realme.

Veletrhu MWC se v minulých letech účastnila společnost Oppo, která za značkou Realme stojí, v případě Realme se ale jedná o vůbec první globální událost. Samostatně působící firma v Barceloně zřejmě představí svůj první vlajkový smartphone Realme X50 Pro, o kterém se spekuluje v souvislosti s rekordními čísly v benchmarku AnTuTu.

Tento telefon má být vylepšenou verzí modelu X50, který byl představen na začátku tohoto roku v Číně; je tak možné, že se na MWC dočká globální premiéry. Realme na sociálních sítích rovněž potvrzuje, že chystaný telefon se bude pyšnit podporou sítí páté generace.

 

Těšit se můžeme i na nové Oppo

V Barceloně bude novinky představovat i mateřské Oppo, jehož pozvánka je o poznání méně tajemná – přímo potvrzuje, že hvězdou odpoledne (22. února v 14:00) se stane model Find X2.

oppo

Oppo Find X2 bude vlajkový model značky, kupředu jej požene čipset Qualcomm Snapdragon 865, veškeré dění pak bude možné sledovat na zakřiveném 6,5″ displeji s Quad HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Těšit se také můžeme na hlavní 48Mpx fotoaparát s novou generací ostření, který bude doprovázet širokoúhlá kamera a přibližovací kamera schopná 5x hybridního fixního zoomu.

Bohužel zatím není jisté, zda se telefony Oppo objeví i na našem trhu; zatím si musíme vystačit se smartphony dceřiné společnosti Realme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).