TOPlist

Na internet unikly specifikace dalších připravovaných modelů od HTC: Dočkáme se Tegry

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Na internet unikly specifikace další připravovaných modelů od HTC: Dočkáme se TegryUž na začátku roku se společnosti HTC stalo něco, co je pro většinu výrobců noční můrou. Na internet se omylem dostaly informace o dvacítce modelů, se kterými bychom se měli v průběhu tohoto roku setkat na trhu (informovali jsme zde). V seznamu převažovaly komunikátory se systémem Windows Mobile, ale objevilo se zde i několik telefonů se systémem Google Android. V průběhu tohoto víkendu se ven dostal další dokument, ze kterého lze vyčíst alespoň základní konfiguraci jednotlivých novinek, a v seznamu se objevilo i několik zcela nových komunikátorů, o jejichž podobě zatím můžeme jenom spekulovat.

První vlaštovka s Tegrou, konečně!
Z dokumentu je patrné, že většina nových zařízení bude disponovat WVGA displejem a 256 MB RAM. Velice zajímavě působí model s kódovým označením SuperStar, který nabídne operační systém Windows Mobile 6.5 a především bude jako jediný postaven na platformě nVidia Tegra, ostatní zařízení nabídnou klasiku v podobě řešení od Qualcommu. Procesor HTC SuperStar bude pracovat na frekvenci 600 MHz a o zobrazování se postará dotekový WVGA displej (480×800px) s dostatečně velkou úhlopříčkou 3,7 palce.
Všechna zařízení ze seznamu budou vzhledem k použitým chipsetům disponovat Bluetooth modulem ve verzi 2.0 a Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g; chybět by neměla ani GPS navigace.

img
Uniklá specifikace připravovaných komunikátorů od HTC pro rok 2009

Nástupce Atheny s 1 GHz procesorem
HTC Thoth by měl být nástupcem výkonného komunikátoru HTC X7500/7510 Advantage. Že nepůjde o žádné obyčejné zařízení, nasvědčuje fakt, že je v hardwarové specifikaci zmínka o dotekovém WVGA displej s úhlopříčkou 4,8 palce. Jako jediný nabídne extrémně rychlý 1 GHz procesor od Qualcommu (Snapdragon). Ve výbavě by neměl chybět ani 5 MPx fotoaparát nebo odnímatelná magnetická klávesnice.

img

Modely SuperStar, Star a Thoth budou na trh uvedeny s operačním systémem Windows Mobile 6.5, proto lze očekávat, že se na pultech obchodů objeví nejdříve na podzim tohoto roku.

Zdroj: FuzeMobility.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku