Na internet unikly specifikace dalších připravovaných modelů od HTC: Dočkáme se Tegry

Na internet unikly specifikace další připravovaných modelů od HTC: Dočkáme se TegryUž na začátku roku se společnosti HTC stalo něco, co je pro většinu výrobců noční můrou. Na internet se omylem dostaly informace o dvacítce modelů, se kterými bychom se měli v průběhu tohoto roku setkat na trhu (informovali jsme zde). V seznamu převažovaly komunikátory se systémem Windows Mobile, ale objevilo se zde i několik telefonů se systémem Google Android. V průběhu tohoto víkendu se ven dostal další dokument, ze kterého lze vyčíst alespoň základní konfiguraci jednotlivých novinek, a v seznamu se objevilo i několik zcela nových komunikátorů, o jejichž podobě zatím můžeme jenom spekulovat.

První vlaštovka s Tegrou, konečně!
Z dokumentu je patrné, že většina nových zařízení bude disponovat WVGA displejem a 256 MB RAM. Velice zajímavě působí model s kódovým označením SuperStar, který nabídne operační systém Windows Mobile 6.5 a především bude jako jediný postaven na platformě nVidia Tegra, ostatní zařízení nabídnou klasiku v podobě řešení od Qualcommu. Procesor HTC SuperStar bude pracovat na frekvenci 600 MHz a o zobrazování se postará dotekový WVGA displej (480×800px) s dostatečně velkou úhlopříčkou 3,7 palce.
Všechna zařízení ze seznamu budou vzhledem k použitým chipsetům disponovat Bluetooth modulem ve verzi 2.0 a Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g; chybět by neměla ani GPS navigace.

img
Uniklá specifikace připravovaných komunikátorů od HTC pro rok 2009

Nástupce Atheny s 1 GHz procesorem
HTC Thoth by měl být nástupcem výkonného komunikátoru HTC X7500/7510 Advantage. Že nepůjde o žádné obyčejné zařízení, nasvědčuje fakt, že je v hardwarové specifikaci zmínka o dotekovém WVGA displej s úhlopříčkou 4,8 palce. Jako jediný nabídne extrémně rychlý 1 GHz procesor od Qualcommu (Snapdragon). Ve výbavě by neměl chybět ani 5 MPx fotoaparát nebo odnímatelná magnetická klávesnice.

img

Modely SuperStar, Star a Thoth budou na trh uvedeny s operačním systémem Windows Mobile 6.5, proto lze očekávat, že se na pultech obchodů objeví nejdříve na podzim tohoto roku.

Zdroj: FuzeMobility.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. Chytrolín (neregistrovaný)

  a co to je ten Texys Instrument – La Coste u zařízení Tachi ?

 2. Chytrolín (neregistrovaný)

  pardon Texas

 3. OVCA (neregistrovaný)

  palm pre ;)

 4. pk (neregistrovaný)

  Tak na ten superstar sa celkom tesim. Vyzera zaujimavo.

 5. metvis (neregistrovaný)

  doufám, že stou Tegrou to dopadne.Konečně výkon i v HTC

 6. rampage (neregistrovaný)

  Asi to nebude až taková pohroma, když se únik informací opakuje. Spíš bych to viděl jako dobrej reklamní tah při dnešní konkurenci. Jen si udržují zájem o značku. Jinak je to celkem slušný výběr.

 7. bkf1 (neregistrovaný)

  vsichni by radi vetsi displeje, rychlejsi procesory, vice pameti… ja bych rad videl 4-smerne kurzory )) a vetsi akumulatory a standardni miniUSB nebo microUSB

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel