Domů » Bleskovky » Na eBay se prodává prototyp Surface Pro 8. Design se pravděpodobně měnit nebude

Na eBay se prodává prototyp Surface Pro 8. Design se pravděpodobně měnit nebude

Loni před Vánoci Microsoft odhalil ohromnou spoustu nových zařízení z rodiny Surface, letos novými počítači šetřil – uvedl pouze „levný“ notebook Surface Laptop Go a oživil ARMový tablet Surface Pro X novými barvami a rychlejším procesorem. Spekuluje se, že měla být uvedena i osmá generace Surface Pro, nakonec ji však Microsoft odložil. Nyní se prototyp tohoto počítače překvapivě objevil na aukčním portále eBay.

Surface Pro 8 3

Surface Pro 8: stejný design, nový hardware

Pokud jste čekali designovou obměnu, musíme vás zklamat; z přiložených obrázků vypadá prototyp Surface Pro 8 navlas stejně jako současný Surface Pro 7 (a jeho předchůdci). Pokud se do produkční verze nic nezmění, očekávejme hlavní změny pod kapotou.

Do prodávaného počítače byl osazen procesor Intel Core i7 11. generace, konkrétně varianta 1165G7 se čtyřmi procesorovými jádry s maximálním taktem 4,7 GHz a grafikou Intel Iris Xe. V počítači je osazeno 32 GB RAM a 1TB úložiště, což bude pravděpodobně nejvýkonnější připravovaná konfigurace.

Pochopitelně prodej nevydaných prototypů je jednoznačně nelegální a koupě takového počítače je velmi riskantní jak pro prodejce, tak pro kupujícího. Díky nabídce ale máme představu, co Microsoft v rodině Surface Pro chystá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Najvačšie mínus Surfacu Pro 6 je prave grafika. Absencia Intelu Iris. Ten výkon cpu je paráda, bateria, displej, všetko.

    Som zvedavý na porovnania toho trapneho HD620 a ten Iris XE

  2. ostuda microsoftu

    teda jestli zase nezmensi ramecky, tloustku a vahu tak uz na ne fakt zanevru..

  3. Asi nikdo neřekl mrkvosoftu, že už je rok 2020, dizajn a ty rámy jsou fakt hnus. A vrchol všeho je nepoužiteľný systém

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).