Mycolorscreen.com: Možné i nemožné úpravy systému Android

Jednou z hlavních zbraní Androidu oproti konkurenčním systémům je velmi vysoká míra přizpůsobitelnosti. Díky mnoha dostupným aplikacím můžete svou plochu proměnit takovým způsobem, že původní systém budete rozeznávat jen horko těžko. Na mnoha fórech týkajících se této problematiky můžete najít sekci právě o úpravě domovských obrazovek. Není ale nad to mít vše na jednom místě a tohoto úkolu se zmocnil právě server mycolorscreen.com, na němž v tuto chvíli najdete skoro třicet tisíc různých vzhledů. 

Nachází se zde i sekce pro iOS, v té však zatím nebyl publikován jediný obrázek. To se není čemu divit, protože jejich odlišnost by pravděpodobně nebyla příliš vysoká. Při pohledu na některé výtvory se nabízí otázka, jak je tohle sakra možné? I já jsem si ji v první chvíli položil, odpovědí je však aplikace Desktop Visualizer, která vám umožní vytvářet například graficky vyspělé zástupce a spousty dalších úprav.

The Web (GaRyArTs) - Android Homescreen Tutorial

Spolu s využitím některého z alternativních dostupných launcherů se pak v zásadě nejedná o nijak obtížný úkon, spíše pouze náročný na čas. Jak ale můžeme vidět, výsledek opravdu stojí za námahu. Výhodou webu mycolorscreen.com je i možnost diskutovat pod každým obrázkem a dozvědět se tak, jak dané úpravy probíhaly.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku