TOPlist

Muskův Starlink spouští globální roaming. Na kolik vyjde?

starlink 01
  • Společnost SpaceX spouští globální roaming u svého internetu Starlink
  • Bude dostupný po celé planetě Zemi, zájemci však zaplatí navíc 4 500 Kč měsíčně

Společnost Elona Muska provozující bezdrátový internet Starlink obměnila svou nabídku. Dřívější službu Starlink for RVs (obytné vozy) změnila na Starlink Roam a na výběr je v zásadě ze dvou tarifů: regionální roaming a globální roaming.

Druhá zmíněná varianta je novinka. SpaceX tvrdí, že s globálním roamingem vám bude internet fungovat všude na planetě Zemi: „Starlink nyní nabízí možnost globálního roamingu pro zákazníky cestující do míst, kde je připojení nespolehlivé nebo zcela nedostupné.“ Kromě toho mají zájemci garantovanou neomezenou rychlost a extrémně nízkou latenci.

K využívání globálního roamingu je potřeba stejný satelit, jaký si museli pořizovat klienti s obytnými vozy. Jde o základní přenosný satelit Starlink za 11 000 Kč. K mání je i vylepšený pohyblivý Starlink právě pro obytné vozy za 2 500 dolarů, tedy asi 69 tisíc korun včetně DPH.

Cena samotné služby je pak 1 700 Kč měsíčně u regionálního roamingu, popřípadě 200 dolarů (asi 4 500 korun) u nového globálního roamingu.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku