Domů » Bleskovky » Musk pokračuje s prodejem svých akcií Tesly. Jeho důvody vás překvapí

Musk pokračuje s prodejem svých akcií Tesly. Jeho důvody vás překvapí

Elon Musk v uplynulých týdnech prodal akcie Tesly v hodnotě téměř 10 miliard USD a zdá se, že s rozprodáváním ještě nekončí. Už na začátku měsíce Musk nechal hlasovat lidi na Twitteru o tom, jestli prodá 10 % svého podílu v Tesle. Asi není překvapením, jak takové hlasování dopadlo, a Musk nyní část svého podílu opravdu prodal.

Ačkoliv se generální ředitel Tesly tváří, že to dělá jako reakci na tlak médií a politiků, který je vyvíjen na bohaté, protože často nerealizují své zisky a tudíž z nich neplatí daně, realita bude nejspíše jiná. I bez prodeje akcií totiž Musk bude platit tučné daně za své opce.

tesla roadster 2022
Připravovaný kabriolet Tesla Roadster

10 % z Muskova podílu dělá nějakých 17 milionů akcií. Do nynějška jich prodal 9,2 milionu v hodnotě 9,9 miliardy USD, tedy více než polovinu ze zamýšleného množství. Akcie Tesly na to překvapivě nereagují žádným drtivým pádem a tržní kapitalizace se ustálila nad hodnotou 1 bilionu USD.

Je až s podivem, jak Muskovi tento husarský kousek vychází. Kdekdo by očekával, že akcie Tesly půjdou strmě dolů poté, co generální ředitel firmy prodá značnou část svého podílu a realizuje tak svůj obří zisk. Když se do toho ale zamotá hlasování na Twitteru a nějaké další důvody v podobě odpovědí na daňovou kritiku, vlastně jako by se nic nedělo a akcie Tesly tyto turbulence přestály velmi dobře.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).