Domů » Bleskovky » Elon Musk zahájil obří výprodej, zbavil se akcií Tesly v hodnotě 110 miliard korun

Elon Musk zahájil obří výprodej, zbavil se akcií Tesly v hodnotě 110 miliard korun

Jeden z nejbohatších lidí na světě, Elon Musk, před pár dny na svém twitterovém účtu zveřejnil anketu, ve které se svých sledujících zeptal, zda by měl prodat 10 procent svých akcií Tesly, aby mohl zaplatit daně. Zároveň také slíbil, že se bude řídit výsledkem, ať už bude jakýkoliv.

elon musk laugh
Elon Musk se zeptal Twitteru, zda má zaplatit daně. Odpověď ho určitě nepotěšila

V anketě hlasovalo přes 3,5 milionu lidí a nedopadla pro Muska zrovna pozitivně – více než 57 procent hlasujících se vyjádřilo, že by se měl zbavit části podílu ve své firmě Tesla, aby mohl zaplatit daně. Elonu Muskovi tak nezbylo nic jiného, než začít prodávat své akcie.

A tak se nyní také děje. Podle informací Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států prodal prozatím Elon Musk akcie v hodnotě zhruba 5 miliard dolarů (cca 110 miliard korun), což se sice velké množství, nicméně se prozatím ani zdaleka neblíží oním deseti procentům z celkového počtu 240 milionů akcií.

Aby mohl Elon Musk zaplatit daň z příjmu, musí nejprve prodat své akcie Tesly

Musk čelí v poslední době velké kritice vládních představitelů Spojených států, kteří jej kritizují za to, že neplatí daň z příjmu. S jejím placením je to nicméně složitější, neboť Musk není na výplatní pásce Tesly a nepobírá klasickou mzdu, ale odměna je mu vyplácena v akciích. Elon Musk z této kompenzace nemusí platit daně do té doby, než je převezme a prodá, což už hezkých pár let neudělal. Místo toho si totiž půjčoval peníze na své firmy.

Elon Musk zaplatí daň z příjmu z prodaných akcií Tesly

Jedním z nejhlasitějších kritiků byl demokratický senátor Ron Wyden za stát Oregon, který předložil návrh na „miliardářskou daň z příjmu“. Nejen v reakci na tento návrh se Elon Musk rozhodl prodat část svých akcií a odvést z nich daň z příjmu. Jestli ale skutečně prodá celých 10 procent akcií, se teprve uvidí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Prodavam taky. Alcie Tesly mi prinesly tolik, ze kdybych do nich vrazil vic, nemusel jsem dneska makat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).