Multiplatformní kecálek WhatsApp nyní dostupný i na BlackBerry 10

Komunikační aplikaci WhatsApp si oblíbili uživatelé chytrých telefonů především proto, že je dostupná napříč všemi mobilními operačními systémy. Oficiálně podporované jsou platformy Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone, Symbian a dokonce stařičký S40 od Nokie.

Aplikace byla sice dosud dostupná i na ostružinách s operačním systémem OS7 a starších, vývojáři se ale dušovali, že BlackBerry dál podporovat nebudou a verzi pro tehdy ještě chystaný BlackBerry 10 neplánují. Od představení BlackBerry 10 ale zřejmě změnili názor a na softwarovém trhu BlackBerry World je nyní ke stažení oficiální aplikace WhatsApp pro BlackBerry 10.

  

My jsme si aplikaci vyzkoušeli na BlackBerry Z10 a zaslouží si pochvalu. Nejedná se jen o narychlo slátaný port Androidí verze, ale o nativní aplikaci stavěnou na doporučovaném standardu Cascades (vývojářská platforma, kterou pro BlackBerry vyvinul The Astonishing Tribe). Prostředí WhatsApp je tedy příjemně konzistentní se zbytkem systému, aplikace si po ověření povolení přístupu k adresáři sama načetla kontakty a rozpoznala své uživatele, nemusíte se tedy ptát přátel, jestli náhodou nepoužívají WhatsApp – pokud ano, vy o tom budete vědět. Nechybí samozřejmě ani podpora Active Frames, integrace se systémovými vyzváněcími profily a především s BlackBerry Hub. Po prvotním přihlášení aplikaci ani nemusíte mít spuštěnou nebo minimalizovanou na ploše a zprávy vám chodí přes push do BlackBerry Hub, odkud na ně můžete rovnou i odpovídat opět bez nutnosti cokoliv spouštět. Více informací o samotném komunikačním protokolu si můžete přečíst na oficiálním webu vývojáře a pokud tento článek čtete z BlackBerry Z10, WhatsApp si můžete stáhnout zdarma z BlackBerry World.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku