Domů » Bleskovky » Motorola ukázala revoluční bezdrátové nabíjení. Čtyři telefony dobije na vzdálenost tří metrů

Motorola ukázala revoluční bezdrátové nabíjení. Čtyři telefony dobije na vzdálenost tří metrů

Bezdrátové nabíjení je s námi již mnoho let, ovšem teprve v poslední době se výrobci snaží mu vtisknout novou podobu. Pomyslným zlatým grálem je v této oblasti nabíjení na dálku; o to se aktuálně pokouší společnosti Xiaomi, Oppo nebo Motorola. Posledně jmenovaná firma nyní demonstrovala poměrně působivé pokroky ve vývoji.

Motorola
Motorola demonstrovala revoluční technologii pro bezdrátové nabíjení. Čtyři telefony dobije na vzdálenost až tří metrů.

Až čtyři smartphony na vzdálenost tří metrů

Bezdrátové nabíjení na dálku Motorola poprvé ukázala letos v lednu, avšak jednalo se pouze o demonstraci bezejmenné technologie. Tehdy bylo možné nabíjení na vzdálenost jednoho metru, a to ještě v úzkém pruhu s přímým dohledem na nabíječku.

Motorola over-the-air charging demo

Nyní už je Motorola o parník dále, její technologie dostala jméno Space Charging a zvládne dobíjet až čtyři smartphony na vzdálenost až tři metry. Není přitom nutné nacházet se v pevně daném prostoru, díky 1600 směrových antén je možné přijímat energii v rozsahu 100°. Technologie si poradí i s drobnými překážkami, takže je možné nabíjet telefon v ruce nebo v kapse; paprsky prý dokážou detekovat tělo a zaměřovat se pouze a jen na telefon. Ten přitom nemusí být ani zapnutý. Limitující je stále rychlost, maximální výkon činí pouze 5 Wattů.

Motorola zatím neoznámila, kdy se Space Charging dostane do rukou běžných zákazníků, přeci jen nad touto technologií stále visí mnoho otazníků z oblasti bezpečnosti nebo účinnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. At je Nikola Tesla veleben na veky veku, aneb Motorola, resp. Lenovo nejsou jedini, princip je znam pres sto let…Xiaomi maka na necem obdobnem….jednou se budou takto dobijet i auta „-)..a nozna vlastne veskera elektronika majici v sobe baterii a nebo zarizeni bez baterii nepotrebujici okamzity vysoky vykon k provozu…je cas , zacit makat na spotrebe komponent a snizovani odporu vodivych materialu :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).