Domů » Bleskovky » Motorola chce telefony dobíjet na dálku. Zatím to zvládne na jeden metr

Motorola chce telefony dobíjet na dálku. Zatím to zvládne na jeden metr

Bezdrátové nabíjení smartphonů na dálku se blíží. Značka Motorola (kterou ve světě smartphonů používá čínská společnost Lenovo) oznámila v tomto týdnu strategickou spolupráci s firmou GuRu Wireless, Inc. Cílem této spolupráce má být prvenství ve vzdáleném nabíjení smartphonů.

Smartphony Motorola bude možné dobíjet na dálku

Firma GuRu Wireless, Inc. se již čtvrtým rokem zabývá bezdrátovým přenosem energie na dálku. Využívá k tomu vlastní technologii RF Lensing a milimetrové vlny na frekvenci 24 Ghz, přičemž výhodou tohoto řešení má být vysoká přesnost a efektivita přenosu. Řešení GuRu má být snadné, bezpečné a sofistikované, výkon je možné upravovat tak, aby vyhovoval potřebám různých druhů zařízení. Zaměstnanci firmy jsou vesměs vědci a inženýři, kteří si stanovili nemalé cíle – chtějí, aby byla bezdrátově šířená energie všudypřítomná stejně jako například signál Wi-Fi.

GuRu 2

Lenovo má v plánu použít technologii GuRu ve svých budoucích smartphonech, které by údajně mělo být možné dobíjet na vzdálenost až jednoho metru. Bohužel na technické podrobnosti je v tuto chvíli ještě brzy; nevíme, jak výkonné toto nabíjení bude, nebo zda bude možné telefon nabíjet i během manipulace s ním.

Motorola před nedávnem ukázala demo, u kterého byla základnová stanice schopná dobíjet dva smartphony současně, ovšem vyžadovala přímý dohled; jakákoliv fyzická překážka v cestě nabíjení přerušila.

Je pravděpodobné, že se jednalo právě o zmíněnou technologii od GuRu, koneckonců i u této ukázky byla vzdálenost limitována na 1 metr. Kdy bychom se mohli prvního smartphonu s dálkovým nabíjením dočkat, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).