TOPlist

Motorola Razr 50 Ultra v parametrech: těšte se na lepší fotoaparáty, voděodolnost a delší výdrž

Motorola Razr 40 Ultra clanek
  • Ohebný smartphone Motorola Razr 50 Ultra klepe na dveře
  • Telefon by si měl mezigeneračně polepšit ve výkonu, fotoaparátech a ve voděodolnosti
  • Díky větší baterii bychom mohli dostat i větší výdrž

Značka Motorola se připravuje na brzké odhalení nové generace svých ohebných smartphonů Razr. Jejich blížící se příchod nedávno prozradila čínská certifikační agentura BIS (Bureau of Indian Standards), která dokonce zveřejnila fotografie nejvýše vybaveného modelu Razr 50 Ultra. Nyní si můžeme díky serveru SmartPrix projít i jeho hardwarovou výbavu.

Motorola Razr 50 Ultra: příjemná mezigenerační zlepšení

Podle uniklých fotografií se Motorola Razr 50 Ultra nebude po designové stránce nijak výrazně lišit od své loňské sestry, koneckonců i její displeje budou velikostně identické – vnější zobrazovač si má ponechat úhlopříčku 3,6″, vnitřní 6,9″. Motorola nicméně zjevně vylepší celkovou konstrukci telefonu, namísto původní odolnosti vůči stříkající vodě se letos máme dočkat plnohodnotné voděodolnosti IPX8.

Motorola Razr 50 Ultra na prvních fotografiích
Motorola Razr 50 Ultra na prvních fotografiích

Ke znatelnějšímu upgradu Motorola sáhne v oblasti fotoaparátů. Sestavu na zádech má nově tvořit dvojice fotoaparátů s rozlišením 50 megapixelů, přičemž jeden z nich má být schopen 2× optického přiblížení. Do displeje uvnitř pak bude zabudována ještě 32Mpx selfie kamerka. Motorola údajně připravuje speciální funkce fotoaparátu využívající umělou inteligenci, ať už ke zlepšení kvality při samotném záznamu, či k dodatečné editaci.

Umělou inteligenci a dostatečný výkon telefonu dodá čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který má být spárován s 12 GB RAM a 256GB úložištěm. Kapacita akumulátoru má povýšit na 4000 mAh, což by mohlo společně s úsporným čipsetem znamenat nějakou tu hodinku používání navíc. Telefon půjde dobíjet jak kabelem, tak bezdrátově. Z posledních známých údajů jmenujme čtečku otisků prstů umístěnou na boku telefonu a podporu eSIM.

Motorola Razr 50 Ultra má být dostupná ve třech barevných variantách – modré, zelené a růžové, na některých trzích má být dostupná ještě ve speciální oranžové Pantone Peach Fuzz. Podle nedávného úniku z italského e-shopu máme počítat s cenou pohybující se okolo 1 200 eur (asi 30 tisíc korun včetně DPH).

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku