Motorola Q Pro oficiálně představena: Hořké zklamání

-Motorola Q je poměrně slušně vybavený smartphone s vlastní QWERTY klávesnicí, jeho kvality jsme ale bohužel v Evropě ověřit nemohli, jelikož je tento telefon určený pouze pro CDMA sítě. Brzy po uvedení \”kvéčka” na trh se objevily první informace o vylepšeném modelu s přídomkem Pro, který měl přinést podporu Wi-Fi a především GSM/UMTS sítí (informovali jsme zde). Motorola před několika dny nový model \”Pro” představila, žádná revoluce se ale bohužel nekoná.

Na podporu GSM nebo UMTS můžeme rovnou zapomenout, na své si přijdou opět jen uživatelé v USA, jelikož Motorola Q Pro podporuje zase jen tento typ sítí. Vylepšení se ani tak netýkají hardware, ale spíše software. Kromě operačního systému Windows Mobile 5.0 pro Smartphone telefony v Motorole nalezneme velké množství bonusových aplikací (šifrování dat, antivirus, správce hesel, zálohování…). Zapomnělo se i na Wi-Fi, bezdrátovou komunikaci tak zajistí pouze Bluetooth. Displej je natočený do Landscape režimu a nabídne klasické QVGA rozlišení (320x240px). Rozměry telefonu jsou 116x64x11.5mm, hmotnost 115 gramů. V balení Motoroly Q Pro se bude nacházet také 512MB miniSD karta. Od verze \”Pro” se očekávalo, že vylepší stávající model, bohužel ale nepřináší téměř nic nového.

Motorola Q Pro
-

Zdroje: MSmobiles, Mobile-review

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku