Motorola Q je konečně v prodeji, první recenze jsou na světě…

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Motorola QO smartphonu Motorola Q alias Franklin se toho od prvního ohlášení napsalo opravdu mnoho. Původně se měla začít prodávat už v prosinci loňského roku, to se však nestalo. Dalším relase datem měl být měsíc duben, ale ani to Motorola nestihla a \”kvéčko” se tak oficiálně začalo prodávat až v polovině května, ale bohužel jen v USA – jako první jej nabídl svým zákazníkům americký operátor Verizon Wireless (v rámci exkluzivní smlouvy), u kterého je MotoQ k dostání od včerejšího dne. V Evropě tento smartphone zatím není možné oficiální cestou sehnat, a růžově to nevypadá ani pro následující měsíce.

Server MSmobiles však přinesl nové informace o tom, že bychom se v Evropě mohli setkat s podobným modelem jako je \”kvéčko\”. Že by Motorola chystala nějakou speciální evropskou verzi (nedávno se spekulovalo i o tom, že bude existovat i v UMTS verzi)? Osobně si myslím, že se nám tento smartphone s hardwarovou QWERTY klávesnicí představí ještě v několika dalších verzích a rodina \”kvéček” se tak možná rozroste o další nové přírůstky.

Několik odkazů na první světové recenze Motoroly Q:
Geek.com – by Matt Miller
MobileBurn.com – by Micheal Oryl
MSmobiles.com – první část, druhá část, obsah balení

Tip: Přečtěte si také naše srovnání Motoroly Q se Samsungem I320

12

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři D. Nevečeřalovi, fotografie pocházejí ze serveru Geek.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku