Motorola Q alias Franklin oficiálně potvrzena !

Motorola oficiálně oznámila nový model smartphonu s označením Motorola Q (známý také jako Franklin, nebo RAZRberrry). Jedná se o velmi zajímavý přístroj, který každého upoutá svým designem, plnohodnotnou klávesnici a extrémně malou tloušťkou, která je 11,5 mm! Bez povšimnutí rozhodně nezůstane ani veliký displej o rozlišení 320×240 pixelů, který bude standardně orientován naležato. Motorola Q poběží pod novými Windows Mobile 5.0 for Smartphone, nikoli pod WM 5.0 Pocket PC Phone Edition jak bylo očekáváno (především QWERTY klávesnice tomu napovídala).

Klávesnice bude mít stejné podsvětlení, jako tomu bylo u modelu V3 RAZR, ale tlačítka budou vystouplá nikoli naleptaná. Samozřejmostí bude integrovaný digitální fotoaparát s čipem schopným pořizovat snímky o maximálním rozlišení 1280×1024 pixelů, dále Bluetooth a rozšiřitelnost paměti kartami miniSD. Co je ale zvláštní, na tiskové konferenci fy Motorola nebyla upřesněna  konfigurace  vnitřní paměti RAM/ROM, dokonce nepadla zmínka ani o typu procesoru a tak si na podrobnější specifikace ještě musíme počkat. 

Motorola Q bude jistě velmi povedeným smartphonem, ostatně koncoví uživatelé by schopnosti tohoto modelu mohli testovat již v prvním čtvrtletí roku 2006. Doufáme, že vše půjde podle plánu a Motorola Q bude skutečně počátkem příštího roku k dostání a nepostihne ji stejně smutný osud jako modely MPx a MPx 100. Další informace zde.

Aktualizováno: Podívejte se do naší Galerie, kde naleznete první reálné fotky ,,Franklina,,. (fotky staženy z PhoneScoop.com)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku