Motorola P40: vysoké rozlišení fotoaparátu zkazí nízké rozlišení displeje

Lenovo zřejmě již brzy odhalí smartphone Motorola P40, jehož neoficiální rendery se před nedávnem objevily na internetu. Nyní se můžeme podívat na jeho předběžné specifikace, které v některých oblastech docela překvapí.

Vysoké rozlišení fotoaparátu, nízké rozlišení displeje

Motorola P40 bude telefonem střední třídy, což má dokázat čipset Qualcomm Snapdragon 675. Do nižších pater však má tento telefon srazit IPS displej s úhlopříčkou 6,2″ a nízkým rozlišením HD+, což by při poměru stran 19:9 znamenalo 720 × 1520 pixelů a jemnost 271 ppi.

V kontrastu s tímto údajem pak má být naopak velmi vysoké rozlišení hlavního fotoaparátu, které má být 48 + 5 megapixelů. Fotoaparát údajně bude mít světelnost f/1.75 a bude využívat prvky umělé inteligence. Pro selfies pak má být připravena 12Mpx kamerka se světelností f/1.8 a fixním ostřením. Čelní kamerka má být umístěna do otvoru v levé horní částí displeje.

Nejnovější Android 9.0 Pie v čisté podobě

Motorola P40 má dále disponovat 6 GB operační paměti a 64 nebo 128GB úložištěm. Ve výbavě nemá chybět NFC čip, akumulátor s kapacitou 4 132 mAh a čtečka otisků prstů umístěná v logu Motorola uprostřed zadní strany. Na ní také bude uvedena příslušnost do programu Android One, přičemž telefon má na trh dorazit s nejnovějším Androidem 9.0 Pie na palubě.

Kdy se uvedení Motoroly P40 dočkáme, je zatím v tuto chvíli nejisté.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku